Płytki do nowoczesnej łazienki – jakie wzory są najpopularniejsze?

Wykańczając łazienkę w nowoczesnym stylu, warto przede wszystkim skoncentrować się na doborze takich płytek, które będą wypisywały się najnowsze trendy. Jakie płytki ścienne i podłogowe są obecnie najpopularniejsze? Doradzamy!

Płytki imitujące marmur – wyjątkowo elegancki płytki do wielu wnętrz

Marmur jest kamieniem bardzo drogim i dodatkowo jest on również podatny na wilgoć. Dlatego wtedy, gdy ma być on użyty w łazience, musi być specjalnie impregnowany.

Alternatywą dla marmuru są płytki ceramiczne, których wzór przypomina ten kamień. Nie tylko są one znacznie od niego tańsze, ale również są łatwe do utrzymania w czystości i nie wymagają specjalnych czynności pielęgnacyjnych.

Płytki imitujące marmur można dzisiaj kupić w różnych kolorach, na przykład można zdecydować się na płytki w odcieniach bieli z szarymi smugami, czerni czy też beżu. Warto więc dopasować je do swojego pomysłu na wnętrze.

Płytki wyglądające jak beton – najlepsze do loftowych wnętrz

Gdy nowoczesna łazienka ma uzyskać loftowy wymiar, w takim przypadku bardzo dobrym wyborem będzie uzupełnienie jej o płytki prezentujące się jak beton.

Płytki wyglądające jak surowy beton mogą być ułożone zarówno na podłogach, jak i na ścianach, by nadać wnętrzu intrygujący, surowy wymiar. Dostępne są one w różnych wielkościach oraz odcieniach szarości, dlatego można łatwo dobrać je do swojego pomysłu na aranżację.

Szeroki asortyment płytek ceramicznych – sklep z płytkami Kraków – https://cermar2.pl/pl/gallery/view/24-plytki/wybierz najlepszy wariant do swojej łazienki!

Płytki heksagonalne – nietypowy kształt

Ciekawym wyborem do nowoczesnej łazienki będzie zastosowanie w niej płytek heksagonalnych. Tym, co charakteryzuje takie płytki, jest ich nietypowy kształt, a dokładnie kształt heksagonów.

Takie płytki można kupić w różnych wielkościach, na przykład mogą mieć one dużą średnicę, ale również mogą tworzyć mniejszą mozaikę, która dla łatwiejszego układania umieszczana jest na siatce.

Heksagonalne płytki są dostępne w różnych kolorach – jednolitych i wzorzystych. Można między innymi kupić je w wariancie imitującym kamień czy drewno.

Płytki ze strukturą 3D – ciekawy efekt we wnętrzu

W łazience urządzonej w nowoczesnym stylu świetnym wyborem będą również płytki wyróżniające się trójwymiarową strukturą, czyli dające efekt 3D. Takie płytki mogą tworzyć różne efekty, na przykład fali, okręgów, trójkątów, dlatego mogą sprawić, że wnętrze uzyska niebanalny wymiar.

Takie płytki bardzo ciekawie prezentują się zwłaszcza na wybranych ścianach, na przykład można umieścić je pod prysznicem albo na zabudowie spłuczki do toalety. Wtedy nie będą przytłaczały wnętrza, a przy tym nadają mu oryginalny charakter.