Ponadczasowe propozycje nawierzchni ogrodowych

Ogród jest miejscem, w którym wszyscy domownicy mogą zrelaksować się po długim dniu. Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń ogrodu cieszy oko i sprawia, że odpoczynek w nim jest jeszcze bardziej przyjemny. Jednym z najważniejszych elementów aranżacji ogrodu są odpowiednio dobrane nawierzchnie ogrodowe. POZBRUK podpowiada, jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej w Twoim ogrodzie.

Nawierzchnia ogrodowa na lata

Nawierzchnie dekoracyjne są elementem, który powinien służyć przez długie lata, dlatego na pierwszym miejscu stoi ich wytrzymałość – muszą przetrwać lata opadów, mrozów i bezpośredniego, ostrego światła słonecznego. Do ułożenia ścieżek, podjazdów czy tarasów zupełnie nie sprawdzi się więc drewno. Jest to bowiem materiał nasiąkający wodą i bardzo podatny na niekorzystne warunki atmosferyczne, w związku z czym wymaga regularnej konserwacji, co jest kosztowne i czasochłonne.

Często do wyznaczania ścieżek w ogrodzie wykorzystywane są żwir lub inne drobne kruszywa. Wybierając takie rozwiązania, należy jednak liczyć się z koniecznością równania i uzupełniania podsypki. Dodatkowo dochodzi konieczność wykonywania wielu zabiegów pielęgnacyjnych, które pozwolą pozbyć się trawy, chwastów czy zanieczyszczeń. Powierzchni żwirowej nie można zmyć wodą, a drobne zanieczyszczenia są wręcz niemożliwe do usunięcia.

Doskonałym rozwiązaniem dla każdego ogrodu są płyty dekoracyjne PRESSTONE. Tego rodzaju płyty mają znaczną przewagę nad innymi rodzajami nawierzchni – łatwo je umyć, są wytrzymałe i doskonale prezentują się w każdych warunkach. Coraz częściej wypierają tradycyjną kostkę brukową.

Płyty PRESSTONE

System PRESSTONE, w którego skład wchodzi szeroki wybór płyt dekoracyjnych, to kompleksowa oferta pozwalająca na dowolne kształtowanie nawierzchni. Nowoczesna technologia produkcji oraz użycie kruszyw najwyższej jakości sprawia, że płyty PRESSTONE cechuje wytrzymałość i odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Dużą zaletą PRESSTONE jest możliwość wyboru spośród szerokiej palety wykończeń i kolorów, co pozwala na idealne dopasowanie powierzchni do własnych potrzeb. W systemie PRESSTONE dostępne są płyty gładkie (piaskowane, szlifowane, szczotkowane) oraz strukturalne (naturalne, szczotkowane), a każde z tych rozwiązań zapewnia inne efekty wizualne.

Jak dobrać nawierzchnię ogrodową?

Wybierając nawierzchnię ogrodową, należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby wizualnie pasowała ona do budynku oraz jego otoczenia. Płyty PRESSTONE dostępne są w kilku wymiarach oraz o różnych grubościach, co pozwala na dostosowanie płyty do przewidzianego ruchu i częstotliwości jej użytkowania.

Jeśli nie możemy zdecydować się na najlepszą opcję kolorystyczną, warto postawić na uniwersalne i popularne kolory, które świetnie prezentują się bez względu na upływ lat. Są to między innymi: granit zamkowy, granit miejski, granit tarasowy, granit antracytowy oraz marmur śnieżny. Wybór jednego z tych kolorów gwarantuje, że nawierzchnia ogrodowa nigdy nie wyjdzie z mody!

Dzięki różnym wymiarom i wykończeniem płyt PRESSTONE każdy bez problemów znajdzie najbardziej optymalne rozwiązanie dla siebie i swojego domu.

Więcej na:http://www.pozbruk.pl