O porcelanie bez tajemnic

Jeżeli myślicie, że porcelana to tylko zwykłe naczynie, to koniecznie musicie odwiedzić miejsce w sieci, w którym o porcelanie dowiecie się wszystkiego i nawet trochę więcej.

Porcelana.info to strona, którą odkryłem niedawno i od razu mnie oczarowała. Nie podejrzewałem, że za każdą filiżaneczką może kryć się jakaś wyjątkowa historia, jesli nie samego produktu to fabryki, w której została stworzona.

Porcelana

Twórcą tego wyjątkowego kompendium wiedzy o porcelanie jest Maciej Janiszewski: montażysta filmowy
pasjonat historii oraz miłośnik porcelany. Przeczytajcie z jaką pasją i zaangażowaniem opowiada o swoim hobby:

Siadam w wygodnym fotelu, kot wskakuje mi na kolana i zaczyna relaksujące mruczando…W tle gra cicha muzyka, płomień świecy tańczy w rytm podmuchów powietrza, a ja rozpoczynam chwilę z NIĄ. Herbata, tea, té, tisane…Aromatyczny napój, który pobudza mnie do życia, wtłacza je w każdą komórkę mojego ciała i dodaje energii by chcieć więcej…Głęboki smak, który jest najlepszą nagrodą po całym dniu.

Każda herbata potrzebuje jednak odpowiedniej oprawy – nie można pić jej w pośpiechu, stojąc nad kuchennym blatem…

Nie można deprecjonować jej kubkiem dołączanym do zakupów w supermarkecie. Herbata zasługuje na porcelanę. Najlepiej taką, która mogłaby opowiedzieć historię z przeszłości, zaprowadzić nas ku chwilom, których już nie ma i do miejsc, które już nie istnieją…

”Porcelana z duszą” – powiadają. Przekazywana z pokolenia na pokolenie, z dziada pradziada. Taką, którą dostaje się w prezencie ślubnym od babci. Tak. Dla mnie porcelana to chwila obcowania z małym dziełem sztuki, które wzbogaca nas wewnętrznie z każdym kolejnym łykiem herbaty…Nie gódźmy się na bylejakość, na szybkie łyki w firmowych kubkach. Smakujmy herbatę w porcelanie. Naszej polskiej pięknej porcelanie.

Smakujmy życie!

Myślę, że tak samo jak ja i Wy po przeczytaniu tego wstępu z przyjemnością będziecie odwiedzać, moim zdaniem Encyklopedię porcelany, do czego gorąco zachęcam. Link do strony: porcelana.info