Praktyczne szafy socjalne

Szafy socjalne łączą w sobie funkcjonalność i atrakcyjny wygląd. Doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu. Dostosowane do indywidualnych potrzeb zamawiającego, umożliwiają bezpieczne przechowywanie dokumentów, ubrań i przedmiotów osobistych. Decydując się na ich zakup zyskujemy doskonały sprzęt w przystępnej cenie.

Szafy socjalne – charakterystyka produktu

Szafy socjalne z każdym rokiem zyskują na popularności. Dzięki swoim właściwościom, znalazły szerokie zastosowanie. Są chętnie montowane w szkołach, przedsiębiorstwach, siłowniach i gabinetach medycyny estetycznej. Wykonane z najwyższej klasy materiałów, odporne są na uszkodzenia mechaniczne.

Każda z nich na życzenie klienta może posiadać wzmocnione drzwiczki i zamki, które uchronią cenną zawartość przed kradzieżą. Co więcej każdą z dostępnych w katalogu szaf można spersonalizować i dostosować do charakteru wnętrza. Na ich powierzchni może znaleźć się atrakcyjna okleina lub farba w wybranym kolorze. W niektórych przypadkach na ich powierzchni można stworzyć kolorowe graffiti.

Każda z szaf socjalnych została skonstruowana w taki sposób, aby można było bez problemu zmienić w nich ustawienie półek. Rozwiązanie to sprawia, iż użytkownik może ją w pełni spersonalizować i maksymalnie wykorzystać dostępną w nich przestrzeń.

Drążek do zawieszania ubrań, można umieścić na różnej wysokości. Podobnie jest z regałami i przekładkami. Specjalne otwory wywiercone w ściankach szafek socjalnych sprawiają, iż każdy z pracowników może dostosować ich wnętrze do własnych potrzeb.

Bardzo ważny w szafkach socjalnych jest przepływ powietrza, dlatego też w każdej z nich znajdują się otwory wentylacyjne, kótre uchronią je przed gromadzącą się wewnątrz wilgocią.

Szafki socjalne wykonane są z metalu odpornego na uszkodzenia. Oprócz tego posiadają niewielkie nóżki, dzięki którym w każdej chwili można je bezpiecznie można zmienić ich położenie. Wspomniane nóżki zabezpieczają również zawartość szafek, na wypadek pęknięcia rur i zalania podłogi.

Szafy socjalne – zabezpieczenia przed kradzieżą. Czy nasze rzeczy w szafach socjalnych są bezpieczne?

Układ mocowań znajdujących się w szafach socjalnych, można dostosować do specyfiki obiektu, w którym mają się znaleźć. W ofercie znajdują się najprostsze w obsłudze zamki zatrzaskowe, do otwarcia których wystarczy pojedynczy klucz, jak i zamki elektroniczne, które w tej chwili uznawane są za jedne z najbezpieczniejszych na rynku. Mogą być otwierane  na pin lub kartę.

Dużą popularnością pośród klientów cieszą się również zamki cylindryczne, które są tanie, a przy tym niezwykle skuteczne. Aby włamać się do szafki wyposażonej w ten rodzaj zamka, należy uszkodzić całe drzwi. Najbardziej wymagający mogą zastosować w szafkach kilka zamków, co przy podwójnej metalowej ścianie i dodatkowej warstwie metalu na dnie sprawia, iż szafka socjalna będzie niezwykle bezpieczna.

Szafy socjalne – stosunek jakości do ceny

Szafy socjalne charakteryzuje doskonały stosunek ceny do jakości. Wykonane z metalu, doskonale zabezpieczą przed kradzieżą przechowywane w nich przedmioty. Koszt zakupu szafy socjalnej uzależniony jest od jej rozmiarów.

Im mniejsza szafa, tym jest tańsza. Cena zakupu standardowego modelu rozpoczyna się od tysiąca złotych. Dobrej jakości szafa socjalna, to inwestycja poczyniona na lata, gdyż wykorzystany do jej stworzenia metal, jest niezwykle wytrzymały na uszkodzenia.

W jaki sposób konserwować szafy socjalne?

Szafy socjalne są łatwe w czyszczeniu. Jako jedne z niewielu, nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Warto jednak pamiętać, iż po zakończeniu czyszczenia, wszystkie elementy szafki powinny być suche. Wykonane z metalu w kontakcie z wodą, mogą pokryć się nieestetyczną rdzą.

Szafki socjalne wyczyścimy ściereczką nasączoną wodą ze środkiem myjącym. Aby móc cieszyć się czystą szafką, wystarczy zetrzeć z powierzchni półek nieestetyczny brud i kurz. Aby regały nabrały nieskazitelnego połysku, można przetrzeć je wodą z sodą oczyszczoną, a następnie wypolerować delikatną szmatką.

Szafki socjalne a przepisy BHP obowiązujące w Polsce

Wszystkie szafki socjalne produkowane są w oparciu o konkretne normy i wymogi, które są regulowane przez prawo. Każdy pracodawca zatrudniając pracowników, musi stworzyć dla nich odpowiednie warunki pracy.

W szatniach musi zostać zapewniona przestrzeń do przechowywania odzieży i obuwia. Te same zasady dotyczą szafek socjalnych znajdujących się w siłowniach, SPA i gabinetach kosmetycznych. Ponadto każda z nich musi być wykonana z materiału bezpiecznego dla zdrowia użytkowników.

Więcej znajdziesz tutaj: https://winkelman.pl