PRZYPRAWY W KUCHNI – PRZECHOWYWANIE – TOP 8 ROZWIĄZAŃ

Lubisz gotować? Chcesz mieć dobrze zorganizowana kuchnię? Mamy dla Ciebie kilka propozycji rozplanowania miejsca na przyprawy!

PRZYPRAWY W KUCHNI, a zwłaszcza i ich organizacja to nie lada wyzwanie!!! Osoby, które kochają gotować zazwyczaj borykają się z problemem przechowywania przypraw, gdyż ich ilość może przytłoczyć nie jednego kucharza. Jak się okazuje każdy kucharz, w ekspresji gotowania, preferuje inne rozwiązania. Niektórzy stawiają na szybki dostęp do przypraw, inni wolą szczelne opakowania. Jednak o idealnym miejscu na przyprawy warto pomyśleć już na etapie projektowania kuchni. Dlatego mamy  propozycje, które mogą Wam ułatwić organizację pracy w kuchni, tak by przyprawy były pod ręką, optymalnie rozmieszczone, zarówno w dużych, przestrzennych, jak i małych kuchniach.

1. PRZYPRAWY W KUCHNI – WKŁADY W SZUFLADACH

Rozwiązanie bardzo higieniczne, gdyż słoiczki z przyprawami ukryte wewnątrz szuflady nie kurzą się i nie przywiera do nich tłuszcz kuchenny. Pięknie wyeksponowane przyprawy oczywiście ułatwiają odkrywanie talentów kulinarnych i pięknie ubierają kuchnię, natomiast szuflada pod kuchenką jest 2. pod ręką. To idealne miejsce na przechowywanie przypraw.

2. PRZYPRAWY W SZAFCE TYPU CARGO

W kuchni każda wolna przestrzeń powinna być wykorzystana. Szafki typu Cargo świetnie wpisują się w tą ideę. Przechowuje się w nich oleje i przyprawy płynne, rzadziej przyprawy sypkie. Jeśli ją dobrze rozplanujemy, stanie się idealnym miejscem do przechowania ich wszystkich razem.

A może masz wolną przestrzeń między lodówką? Wykorzystaj ją! Na naszym Facebook’u DECODOM znajdziecie filmik jak samemu wykonać taką szafkę.

 

3. PRZYPRAWY ZAWIESZONE NA DRZWICZKACH KUCHENNYCH

Wewnętrzna strona drzwiczek kuchennych często jest niewykorzystana, a szkoda bo jest to wręcz doskonałe miejsce na przyprawy. Takie rozwiązanie pomaga zaoszczędzić jakże cenną przestrzeń w małych kuchniach.

 

4. PÓŁECZKA NA PRZYPRAWY

Jeśli masz jakąś wolną ścianę w kuchni to taka estetycznie wykonana półeczka jest świetnym pomysłem na jej udekorowanie. Półeczka na przyprawy może wyglądać naprawdę bardzo efektownie. Pieknie wykonana może dodać uroku kuchni.

5. POJEMNIKI Z PRZYPRAWAMI NA MAGNES

Pojemniki z przyprawami na magnes to bardzo ciekawe rozwiazanie dla tych, którzy mają ograniczoną przestrzeń w kuchni, ale również w dużych kuchniach. Tego typu pojemniki umieszczone “z pomysłem” mogą jednocześnie stać się ciekawą dekoracją ścienną. Ciekawe słoiczki na przyprawy z wbudowanym magnesem kupisz TUTAJ.

Pojemniki na przyprawy na magnes pomogą zaoszczędzić miejsce w kuchni. Można je przyczepić nawet na okapie kuchennym, lodówce lub innej metalowej przestrzeni. Idealna jest także wspomniana wcześniej wewnętrzna strona drzwiczek kuchennych, którą również możemy wykorzystać dzięki magnesom.

A teraz coś dla fanów DIY czyli zrób to sam. Wykorzystaj małe słoiczki np. po koncentracie pomidorowym albo dziecięcych obiadkach. Etykiety możesz zrobić samemu bądź kupić gotowe, które nadadzą szyku nawet zwykłym słoikom np. takie jak te TUTAJ.

6. PRZYPRAWY W DEKORACYJNYCH STELAŻACH

Stelaże do przypraw to praktyczna dekoracja, zwłaszcza dla tych osób, które posiadają dużą kuchnię z sporym blatem roboczym. Poniżej pomysł jak łatwo taki stelaż można wykonać samemu. Wystarczy pozbijać kilka deseczek i gotowe.

Ten ciekawy przyprawnik kupisz TUTAJ.

 

7. PRZYPRAWY ZAWIESZONE NA SZYLINGACH

Znów coś dla tych, którzy walczą z ograniczonym miejscem w kuchni oraz dla preferujących puste blaty kuchenne wolne od przedmiotów. 

A może masz walizkę po sztućcach?

Jeśli nie masz takiej walizeczki to zrób coś na jej wzór 😉

8. PRZYPRAWY W PAPIEROWYCH OPAKOWANIACH W PUDEŁKU NA CD

To rozwiązanie szczególnie przypadnie do gustu osobom, które wolą przyprawy w papierowych torebkach. Szczelnie zamknięte pudełko zapobiega wietrzeniu oraz chroni przed molami spożywczymi.

Za pomocą klipsów biurowych można zabezpieczyć opakowania przed wysypaniem zawartości.

Na rynku dostępne są organizery do przypraw saszetkowych kupić go możesz tutaj.

Jakie zastosowaliście rozwiązania u siebie w kuchni. Proszę podzielcie się waszymi pomysłami.

Oczywiście jak zwykle czekamy na zdjęcia Waszych dekoracji przesyłajcie je w komentarzach lub dzielcie się nimi na naszym profilu Facebook Już niebawem kolejna porcja ciekawych i kreatywnych pomysłów na dekoracje.

Zapraszamy do dyskusji.