Przytulne wnętrze zaczyna się od podłogi

W zagonionym świecie dom jest miejscem dającym wytchnienie i należącym tylko do nas. Aby stworzyć wokół siebie atmosferę spokoju i równowagi, chętnie stosujemy w wystroju pomieszczeń łagodne pastele i przyjemne w dotyku materiały. Ale czy wiesz, że to, jaką podłogę wybierzesz, również odgrywa dużą rolę w zapewnieniu domownikom dobrego samopoczucia?

Producent podłóg Quick-Step wzbogacił niedawno swoją kolekcję Signature o dwie podłogi laminowane, doskonale pasujące do każdego wnętrza, które ma tchnąć spokojem i przytulnością. Są to Dąb szczotkowany i Dąb patynowy. Stosowanie w wystroju wnętrz subtelnych, kojących i przyjemnych w dotyku materiałów i elementów wyposażenia to trend widoczny na świecie już od dłuższego czasu. I raczej prędko nie przeminie. – Dom traktujemy jako kryjówkę przed codziennym chaosem nowoczesnego życia. A w czasach ogólnoświatowego kryzysu schronienie, które on nam daje, nabrało jeszcze większego znaczenia – podkreśla Joyce Van Waeleghem, główna projektantka w dziale podłóg UNILIN, właściciela marki Quick-Step.

Dotyk i kolor

Dom to miejsce, w którym możemy pozbierać myśli i naładować akumulatory. To właśnie dlatego we wnętrzach spotyka się tyle neutralnych barw, takich jak szary i beżowych (czy ich mieszanki). Dopuszczalne są również nasycone pastele. Połączenie tych dwóch typów barw tworzy atmosferę harmonii, której brakuje w świecie zewnętrznym. W ten sposób można eksplorować łagodniejszą stronę spektrum kolorów, a jednocześnie nie rezygnować z oryginalności – kontynuuje Joyce.

Z tą tendencją związana jest również ważna rola dotyku. Przejawia się to w pragnieniu otaczania się przyjemnymi materiałami. – Miękkie poduszki, przytulne koce i naturalne tkaniny o zdecydowanej fakturze wiążą nas mocniej z rzeczywistością. I te same zasady dotyczą wyboru podłogi. W świecie przyrody wszystko jest unikalne. Nie ma sterylnych, prostych linii. To właśnie dlatego nasz zespół projektowy chciał stworzyć tanie i wytrzymałe panele laminowane, przypominające możliwie jak najbardziej prawdziwe drewno, wyłącznie z teksturą i wyrazistą w dotyku powierzchnią, bo te cechy mają ogromne znaczenie w tym, jak postrzegamy podłogę – wyjaśnia Joyce, projektantka z UNILIN.

Quick-Step – krok w stronę autentyczności

Obie podłogi (Dąb szczotkowany i Dąb patynowy) wchodzą w skład Signature, najnowocześniejszej kolekcji paneli laminowanych Quick-Step. – Podłogi Signature są odporne na zarysowania, brud i wodę. A zatem tymi trzema kwestiami nie trzeba się już martwić – wyjaśnia Joyce. Ale według projektantki, prawdziwy atut tych podłóg ma bardziej subtelny charakter. – Są to podłogi laminowane, ale dzięki dużym postępom technologicznym poczynionym w procesie produkcji wyglądają jak prawdziwe drewno, mają też taką fakturę i wywierają wrażenie ciepła, zupełnie jak drewno – dodaje Joyce.

– W związku z tym taka podłoga to autentyczność i ciepło naturalnego materiału, ale bez żadnych problemów związanych z utrzymaniem jej w dobrym stanie. Jeśli więc w wystroju domu ważna jest dla kogoś atmosfera sprzyjająca dobremu samopoczuciu, ta podłoga moim zdaniem będzie stanowię idealny wybór – podsumowuje Joyce van Waeleghem.

„Chcieliśmy stworzyć panele laminowane przypominające możliwie jak najbardziej prawdziwe drewno, włącznie z teksturą i wyrazistą w dotyku powierzchnią, bo te cechy mają ogromne znaczenie w tym, jak postrzegamy podłogę”.

Joyce Van Waeleghem, główna projektantka działu podłóg UNILIN

Podłogi Dąb szczotkowany i Dąb patynowy z kolekcji Signature Quick-Step są oferowane w różnych stylach i kolorach. Aby znaleźć podłogę, która będzie pasować do Twojego wyjątkowego stylu i wnętrza, wejdź na stronę: https://www.quick-step.com.pl.