QUICK-STEP: PODŁOGI INSPIROWANE CUDAMI NATURY

Biofilia to nasza potrzeba poszukiwania związków z naturą, otaczania się jej wzorami, kolorami i kształtami. W dosłownym tłumaczeniu oznacza „miłość do życia”. Jest ona podstawą holistycznej filozofii, która przyświeca również projektantom podłóg Quick-Step. Stąd tak wiele wzorów inspirowanych pięknem natury.

 

DOBRE SAMOPOCZUCIE

Wraz z nadejściem wiosny częściej wychodzimy na zewnątrz chcąc naładować wyczerpane baterie słonecznym światłem. Chciałoby się jednak, wracając do domu, zachować te wrażenia zespolenia z naturą. To dlatego przy urządzaniu mieszkania coraz bardziej cenimy sobie dostęp do światła dziennego czy naturalną wentylację. Nasze domy znów wypełniły się roślinami, a ich wielki powrót zaowocował trendem biophilic. Przejawia się on nie tylko obecnością roślin, ale także popularnością wzorów i dekoracji odwołujących się do świata przyrody. Najlepszym przykładem są tapety, tkaniny a nawet płytki z dekoracyjnymi wzorami roślinnymi. Nic nie zastąpi jednak żywych kwiatów doniczkowych w domu, jaki i miejscu pracy. Oczyszczają powietrze, koją zmysły i poprawiają samopoczucie. Pozytywne efekty biophilic design są wielorakie: odczuwamy mniejszy stres, obserwujemy zwiększoną aktywność fizyczną i intelektualną. Porównać to możemy do wrażeń, jakie towarzyszą nam podczas spaceru na łonie natury. Jak zaaranżować przestrzeń w tym duchu? Od czego zacząć? Podłogi Quick-Step stanowią dobry punkt wyjścia do zmiany wystroju wnętrza w duchu biofilii.

x

NATURA JAKO ŹRÓDŁO INSPIRACJI

Zespół projektantów podłóg Quick-Step zawsze inspirował się bogactwem wzorów i tekstur występujących w naturze. Dzięki temu możemy wprowadzić jej elementy do wnętrza niezależnie od tego czy jest to jasny lub ciemny dąb, kamień naturalny czy nawet wzory inspirowane urokliwą skałą koralową (kolekcja Alpha Vinyl Tiles) lub rozsypanymi na nadmorskim piasku muszlami (kolekcja Illume Beton Pebble). Te wiernie odwzorowujące naturalne materiały podłogi znajdziemy w kolekcji podłóg laminowanych oraz winylowych. Dzięki nim dom zmienia się w oazę, w której doświadczamy korzyści płynących z filozofii biophilic design.

ZRÓWNOWAŻONE PODŁOGI OTWARTE NA POTRZEBY NATURY

Spoglądanie w stronę natury wiąże się w firmie Quick-Step nie tylko z poszukiwaniem inspiracji, lecz również intensywną pracą nad wprowadzaniem rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju. To dlatego podłogi belgijskiego producenta mają gwarancję 25 lat i są tworzone z myślą o maksymalnym ograniczaniu odpadów. Z tego właśnie powodu firma inwestuje we własne źródła energii (elektrownie wiatrowe, fotowoltaikę i wykorzystanie biomasy), które obecnie zapewniają 50% zapotrzebowania na energię podczas produkcji. Warto również podkreślić, że podłogi laminowane Quick-Step wykonywane są z odpadów z tartaków, remontów dróg oraz drewna z lasów zarządzanych w zrównoważony sposób, ze znakiem PEFC. Certyfikat ten gwarantuje, że belgijski producent korzysta wyłącznie z kontrolowanych źródeł.

 

Te podłogi to naprawdę dobra podstawa do tworzenia zdrowego środowiska w swoim domu.

 

Więcej na: www.quick-step.com.pl