Raumplus nagrodzony

Raumplus i jego zaprezentowana na targach IMM koncepcja wnętrza „The Living Interior” otrzymał prestiżową nagrodę German Brand Award. W czerwcu jury konkursu zdecydowało o zwycięstwie Raumplus w kategorii „Doskonałe marki – Wnętrza 2019”.

Targi w Kolonii

Na targach w Kolonii na stanowisku Raumplus można było przekonać o wszechmocności zastosowań systemów niemieckiego producenta. Ekspozycja służyła pełnej demonstracji zaawansowanych technicznie produktów firmy. Drzwi przesuwne i uchylne oraz nowoczesne systemy do przechowywania oferują daleko idące możliwości personalizacji. Zamawiane na wymiar, idealnie dopasowują się do każdego rodzaju wnętrz. Pozwalają na precyzyjne zabudowanie trudnych przestrzeni jak skosy i narożniki pomieszczeń. Ekspozycja zyskała uznanie jury konkursu German Brand Award, które zdecydowało o przyznaniu nagrody w kategorii „Wnętrza”.

German Brand Award

German Brand Award to nagroda branżowa za zarządzanie marką przyznawana corocznie od 2016 r. przez fundację Stiftung für Formgebung. Kryteria konkursu obejmują szerokie aspekty profesjonalnego zarządzania marką, a wyróżnienia przyznawane są w ponad
60 kategoriach.

Przyznany w czerwcu tego roku tytuł, po który sięgnął Raumplus to już druga prestiżowa nagroda w tym roku. W kwietniu niemiecka firma zdobyła nagrodę Red Dot, jedną z najważniejszych w świecie konkursów projektowych. Wówczas jury wyłoniło zwycięzców spośród ponad 5500 zgłoszeń. W swojej kategorii bezkonkurencyjny okazał się najnowszy system drzwi z ekranem Sliding TV Door, który otrzymał tytuł Product Design 2019, za wysoką jakość i doskonałe wzornictwo.
—–

O marce Raumplus

Raumplus to marka wyspecjalizowana w dziedzinie systemów do przechowywania i przedzielania pomieszczeń. Od ponad ćwierć wieku niemiecki producent rozwija i udoskonala systemy zabudowy wnętrz, drzwi i ścianek działowych, z których wiele zostało opatentowanych. Najwyższa jakość produktów jest dla Raumplus priorytetem, który gwarantuje ściśle kontrolowana produkcja w fabryce w Bremen. Testom podlegają poszczególne komponenty używane do produkcji oraz gotowy produkt. Sprawdzana jest wytrzymałość w codziennym użytkowaniu oraz odporności na warunki skrajne m.in. na uderzenie. Charakterystyczne dla stylu Raumplus są eleganckie i delikatne linie, które tworzy aluminiowa konstrukcja szaf i garderób oraz luksusowe wykończenia. Nowatorskie wzornictwo i przełomowe rozwiązania w zakresie aranżowania przestrzeni przyniosły marce wiele nagród m.in. prestiżowy Red Dot za projekt garderoby Cornice. Raumplus jest obecny na pięciu kontynentach i współpracuje z partnerami w 58 krajach. Posiada udziały w spółkach zlokalizowanych w Chinach, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Rosji i Szwajcarii. www.raumplus.pl