Rehabilitacja w designerskim wnętrzu – prezentujemy REHUP Clinic

Każdy kto kiedykolwiek przymierzał się do zakupu lokalu usługowego doskonale wie, że rzadko kiedy zdarza się, aby zakup kończył się zaraz po jego pierwszych oględzinach. O ile stan deweloperski umożliwia większą dowolność w tworzeniu pomieszczeń o  tyle sama bryła lokalu wymusza pewne działania i albo spełnia oczekiwania klienta albo nie. Poszukiwania lokalu idealnego często trwają miesiącami. W przypadku lokalu, który przedstawiamy w dzisiejszym artykule okazało się że to właśnie jego nieoczywisty kształt sprawił, że właściele dali mu szansę.

Kupiliśmy „trójkąt” z siedmioma filarami wewnątrz. Nasze wyobrażenie o aranżacji tego miejsca od początku było dość sprecyzowane, ale musieliśmy powierzyć wykonanie tego zadania architektowi, który ubrał je w ramy wręcz idealnie” mówią właściciele.

Jak z lokalu o nieoczywistym  kształcie stworzyć klinikę na miarę potrzeb?

Od początku wiedzieliśmy czego nie chcemy dzięki czemu łatwiej było nam decydować o wielu rzeczach. Architekt w pełni zrozumiał nasze potrzeby, zaprojektował przestrzeń w taki sposób, aby na 117 metrach zmieściła się: recepcja z poczekalnią, sala rehabilitacyjna, gabinet lekarski, toaleta, szatnia z łazienką dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenie socjalne z kuchnią, pralnia z suszarnią oraz szatnia dla personelu. Niełatwym zadaniem był fakt, że zakupiony lokal miał w swoim wnętrzu aż siedem filarów, które architekt  musiał sprytnie ukryć.

REHUP Clinic – miejsce inne niż standardowe placówki medyczne

Głównym zamierzeniem właścicieli było stworzenie przestrzeni odbiegającej wyglądem od większości placówek medycznych. Przestrzeń kliniki miała być ciepła, wnętrze nowoczesne ale sprawiające, że chce się w nim przebywać.  Zależało im również, aby wszystkie niezbędne przedmioty ukryte były w zabudowie drewnianej i nie zwracały na siebie uwagi.

Chcieliśmy, aby pacjenci oczekujący na swoją wizytę mogli zapaść się w wygodnych siedzeniach i zanurzyć np. w ulubionej lekturze. Poczekalnia miała być miejscem, które będzie pozytywnie nastrajało do wizyty u fizjoterapeuty czy lekarza. Duża ilość drewna ma uspokajać i odstresowywać. Jednocześnie udało nam się też ukryć  wszystko to czego pacjent nie powinien oglądać. Zależało nam na jak największej Sali rehabilitacyjnej, a nie mieliśmy dodatkowych metrów na składzik na środki czystości czy zlew gospodarczy. Architekt musiał zaprojektować to wnętrze tak, aby żaden centymetr tego lokalu nie ucierpiał a został perfekcyjnie wykorzystany i cieszył oko.

Najnowsze trendy wnętrzarskie na ulicy Wojskowej w Poznaniu

Długi korytarz prowadzący z recepcji na salę rehabilitacyjną rzeczywiście pełen jest drewna i modnych ryflowań. W połączeniu z betonem stanowi wnętrze nowoczesne, ale bardzo przyjemne w odbiorze.  Zza szyby wyłania się sporych rozmiarów sala rehabilitacyjna, która mimo stołów i wielu pomocy fizjoterapeutycznych jest wnętrzem, w którym chce się przebywać.

Drewniana szafa,  drewniane wykończenia parapetów, mądrze ukryte za lustrami szafy czy ciemna umywalka schowana w równie ciemnym wnętrzu sprawia, że nic nie jest tu przypadkowe. Przechodząc do gabinetu lekarskiego zauważamy, że ślepe pomieszczenie zyskało “okno” dzięki przebiciu ściany na salę rehabilitacyjną i wstawieniu przeszklenia.

Niewielki gabinet w kształcie litery L zyskał na rozmiarze dzięki dużym lustrom. Kozetka jest tu ukryta za ścianą tak, aby po otwarciu drzwi do gabinetu, pacjent czuł się w pełni komfortowo i nie musiał się obawiać, że osoby oczekujące na swoją wizytę dojrzą go przy choćby lekkim uchyleniu drzwi.

Również i szatnia dla pacjentów okazuje się mieć sprytnie ukrytą przebieralnię. Kontrastowo urządzone łazienki pokazują, że właściciele mieli dość mocną wizję i przeszli przez wszystkie pomieszczenia w sposób bardzo przemyślany.

Dobre emocje z REHUP Clinic

Zapytani o to dlaczego chcieli, aby ich miejsce tak wyglądało zgodnie odpowiadają: REHUP Clinic to przestrzeń w której pacjent i jego ciało ma z naszą pomocą rozpocząć przygodę pełną  dobrych emocji, niekiedy bólu ale i satysfakcji z tego co dopiero nadejdzie. To miejsce w którym słuchamy, diagnozujemy, rehabilitujemy ale przede wszystkim w przyjaznym wnętrzu dopingujemy pacjentów w czasie walki o lepsze samopoczucie. To wnętrze musi nastrajać. Bo dobre emocje w przypadku terapii są jednym z wielu elementów gwarantujących jej powodzenie.

Więcej na: https://www.facebook.com/rehupclinic

REHUP Clinic

Poznań, ul. Wojskowa 1/75

tel.: 693 293 500