Rekuperator ścienny. Oszczędzaj na ogrzewaniu i ciesz się czystym powietrzem!

Rekuperator ścienny to urządzenie, które pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania. Dzieje się tak dzięki zmniejszeniu strat ciepła spowodowanych wentylacją pomieszczeń. Ale to nie jedyna korzyść wynikająca z instalacji urządzenia. Dlaczego warto zainstalować rekuperator w domu?

Koszty ogrzewania stanowią niemałą część wydatków związanych z gospodarstwem domowym. Co więcej, sezon grzewczy w naszym kraju trwa przez połowę roku.

Również instalacja ogrzewania jest najkosztowniejsza na tle pozostałych. Choć coraz częściej spotykane są nowoczesne, ekonomiczne urządzenia, ogrzewanie to wciąż w wielu przypadkach miesięczny wydatek w wysokości kilkuset złotych. Z tego względu warto sięgnąć po rozwiązania, dzięki którym nie będziemy tracić ogrzanego powietrza. Idealnym pomysłem jest rekuperator.

Co to jest rekuperator powietrza? Jakie są zalety rekuperacji?

Wysokie koszty ogrzewania to bardzo często efekt strat ciepła w pomieszczeniu spowodowanych wentylacją pomieszczeń. Podczas wentylacji usuwane jest ciepłe, nagrzane wcześniej powietrze, a wpuszczane świeże, zimne, które musimy ogrzać. By nie tracić ogrzanego powietrza stosuje się właśnie rekuperatory powietrza!

Rekuperator to urządzenie, które pozwala odzyskać ciepło z wentylacji – w przypadku najlepszych urządzeń nawet 90 procent! W sprzedaży dostępne są różnego rodzaju urządzenia, m.in. rekuperator obrotowy, który ma także funkcję odzysku wilgoci, dzięki czemu nie wysusza się powietrze w pomieszczeniu. Rekuperator z odzyskiem wilgoci to idealne rozwiązanie w przypadku problemu wyjątkowo suchego powietrza w domu.

To jednak nie jedyne zalety urządzenia. Rekuperacja powietrza oznacza także czyste i zdrowie powietrze bez pyłu, kurzu i alergenów. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób cierpiących na astmę i mających skłonność do alergii. Dzięki specjalnym filtrom umieszczonym w rekuperatorze wychwytywane są cząstki a my możemy cieszyć się wysokiej jakości powietrzem w swoim domu. Ścienny rekuperator powietrza oraz wiele innych można znaleźć na stronie https://www.defro.pl/p,216,seria-drx-h.html.

Rekuperator ścienny. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na pełnowymiarową instalację

Nie zawsze można pozwolić sobie na pełną instalację. Nie tylko wymaga ona sporych kosztów, ale także wiąże się z dużym remontem. Nie oznacza to jednak, że nie możemy zainstalować w domu rekuperatora. W takich sytuacjach świetnie sprawdza się rekuperator ścienny! Rekuperator pokojowy, bo tak też się go nazywa, to niewielkie urządzenie, które spełnia warunki wentylacji energooszczędnej.