Poznajcie rodzinę, która zamieszkała na kole podbiegunowym.

W 2013 roku pewna rodzina z Norwegii zrobiła to na co większość z nas nie miałaby odwagi. Postanowili porzucić życie w mieście i przeprowadzić się na koło podbiegunowe.

Rodzina która zamieszkała na kole podbiegunowym podążała za głosem serca do czego zobowiązuje ich nazwisko –  Hjertefølger (czyli w wolnym tłumaczeniu “podążająca za sercem”). Osiedlili się na położonej ponad 1000 km od Oslo wyspie Sandhornøya i wybudowali tam trzy piętrowy dom w kapsule geodezyjnej.

Kapsuła geodezyjna inaczej zwana kapsułą Fullera to wielościan odwzorowujący powierzchnię kuli składa się z elementów geometrycznych najczęściej trójkątów.

Całość jest wykonana z różnych elementów organicznych takich jak piasek, woda i glina. Kształt utrzymuje ciepło a jednocześnie chroni od silnych wiatrów i obfitych opadów śniegu, często występujących w tym regionie.

Poza domem w kapsule znajduje się również ogród gdzie rodzina Hjertefølger uprawia owoce i warzywa na własny użytek. Nagrodą za podążanie za sercem są przepiękne widoki dziewiczej puszczy oraz coroczne widoki Northern Lights – zorzy polarnej.

W kopule znajduje się pięć pokoi oraz dwie łazienki.

Posiada kryty ogród w którym uprawiają między innymi morele, winogrona, kiwi, śliwki czy ogórki.

Ścieki z kapsuły służą jako nawóz pod uprawę warzyw i owoców.

Rodzina planuje prowadzenie warsztatów, wycieczek oraz organizację koncertów w ich charakterystycznym domu.

W planach również mają stworzenie dodatkowych kapsuł które chcą wynajmować turystom między innymi na obozy z jogą.

Jak magiczne jest to miejsce zobaczcie na filmie, który nagrała rodzina Hjertefølger (wersja angielskojęzyczna)

To właśnie dom rodziny, która zamieszkała na kole podbiegunowym. Co o tym sądzicie? Dajcie nam znać w komentarzach lub na Facebooku

Źródło: Boredpanda