Rolety zewnętrzne elewacyjne – podpowiadamy które wybrać

Jeśli planujesz budowę domu lub myślisz nad metamorfozą istniejącego już budynku koniecznie pomyśl o roletach zewnętrznych. Powodów dla których warto zdecydować się na rolety zewnętrzne jest naprawdę bardzo dużo! Podpowiemy na co zwrócić uwagę oraz które rolety zewnętrzne wybrać.

Rolety zewnętrzne – dlaczego warto się na nie zdecydować? Jeśli zależy Tobie na podniesieniu poczucia bezpieczeństwa, zwiększenia komfortu, podniesienia wartości nieruchomości powinieneś przeczytać ten artykuł. Poniżej przygotowaliśmy krótki opis kilku najważniejszych cech rolet zewnętrznych.

Rolety zewnętrzne dla zwiększonego poczucia bezpieczeństwa

Rolety zewnętrzną pełnią bardzo ważną rolę zwiększenia bezpieczeństwa nieruchomości oraz jej mieszkańców. Rolety zewnętrzne cechują się wysoką wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia, gdyż wykonane są z wysokogatunkowych materiałów takich jak aluminium, które wypełnione są pianką poliuretanową. Dodatkowo rolety zewnętrzne zabezpieczone są podwójną powłoką lakierniczą odporną na korozję i warunki atmosferyczne. To wszystko sprawia że rolety elewacyjne stały się swoistym elementem zabezpieczającym przed włamaniem, zniechęcającym już na starcie potencjalnych włamywaczy i wandali. Na rynku coraz większą popularnością cieszą są rolety typowo antywłamaniowe. Wyposażone w dodatkowe zabezpieczania jak np. czujniki ruchu czy wbudowany alarm stanowią dodatkową ochronę przed potencjalnymi zagrożeniami dając większe poczucie bezpieczeństwa.

Rolety zewnętrzne dla zwiększenia komfortu

Rolety zewnętrzne zapewniają zwiększenie komfortu mieszkańców budynków w których są zamontowane. Tworzą doskonałą izolację termiczną zapobiegając utratom ciepła w chłodne okresy, dzięki czemu podnoszą efektywność cieplną budynku, co przyczynia się do znacznych oszczędności. Rolety zewnętrzne również świetnie sprawdzają się w upalne dni chroniąc przed przedostawaniem się promieniowania UV przez szyby oraz nagrzewaniem pomieszczeń. Jest to bardzo istotny element zwłaszcza w nowoczesnym budownictwie z wieloma przeszkleniami, gdzie światło dzienne okala całą przestrzeń mieszkalną. Kolejnym atutem rolet zewnętrznych jest możliwość połączenia systemu sterującego rolety zewnętrzne z systemami inteligentnego sterowania. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, pozwalające zarządzać roletami z dowolnego miejsca za pomocą smartfona, tabletu czy komputera. Dzięki systemowi sterującemu roletami zewnętrznymi oraz systemowi inteligentnego domu można zdalnie przygotować dom do swojego przyjazdu, stworzyć najbardziej komfortowe warunki dla siebie –  odsłonić lub zasłonić  rolety. Kolejnym wartym wspomnienia atutem rolet zewnętrznych jest izolacja dźwiękowa jaką zapewniają rolety. Jeśli nieruchomość znajduje się przy zatłoczonej ulicy lub placu zasłonięte rolety zagwarantują cichą oraz przespaną noc, a dom dzięki nim stanie się oazą ciszy i spokoju.

Rolety zewnętrzne dla podniesienia wartości nieruchomości

Rolety zewnętrzne mogą podnieść wartość nieruchomości. Bez wątpienia  rolety elewacyjne  można uznać za element dekoracyjny, gdyż idealnie wpisują się we współczesne poczucie estetyk. Dzięki odpowiedniemu kolorystycznemu doborowi rolet zewnętrznych można dokonać spektakularnej metamorfozy budynków już istniejących. Można podnieść walory estetyczne budynku, unowocześnić i dodać charakteru oraz zwiększyć wspomniane wyżej kwestie bezpieczeństwa nieruchomości. Jest to istotne rozwiązanie przy zakupie budynków z rynku wtórnego. Na stronie https://www.karnix.pl/rolety-zewnetrzne.html dostępna jest szeroka agama kolorystyczna rolet zewnętrznych która pomoże dobrać idealną roletę dla każdego, nawet najbardziej wymagającego inwestora.

Rodzaje rolet zewnętrznych

Na rynku dostępne są dwa rodzaje rolet zewnętrznych: rolety zewnętrzne podtynkowe oraz rolety zewnętrzne natynkowe. Producenci rolet zewnętrznych zadbali o to by każdy inwestor znalazł rozwiązanie idealne dla siebie i swojej nieruchomości.

  • Rolety zewnętrzne podtynkowe

Rolety zewnętrzne podtynkowe to rozwiązanie idealne dla nowo powstałych inwestycji, gdyż skrzynkę rolety z mechanizmem umieszczona jest pod tynkiem dzięki czemu jest całkowicie niewidoczna. Integralna zabudowa rolety zewnętrznej podtynkowej z elewacją budynku oprócz walorów estetycznych cechuje również bardzo praktycznym rozwiązaniem, które chroni mechanizm rolety przed warunkami atmosferycznymi takimi m.in. jak mróz. Ukryty mechanizmm rolety pod elewacją ma mniejsze prawdopodobieństwo zamarznięcia i uszkodzenia rolety. Rolety zewnętrzne podtynkowe mogę być również zastosowane w budynkach już istniejących po wcześniejszym odpowiednim przygotowaniu nadproża. Dodatkowe opcje takie jak dedykowany system moskitier pomaga chronić przestrzeń mieszkalną nie tylko przed niechcianymi gośćmi takimi jak owady, ale również chroni przed nadmiernym zanieczyszczeniem. Szeroki wachlarz kolorów rolet zewnętrznych podtynkowych pomaga idealnie dopasować rolety do designu stolarki okiennej. Ostatnimi czasy bardzo dużą popularnością cieszą się rolety w kolorze antracytu.

  • Rolety zewnętrzne natynkowe

Rolety zewnętrzne natynkowe inaczej zwane roletami elewacyjnymi zewnętrznymi lub roletami adaptacyjnymi to rozwiązanie najczęściej wybierane do zastosowania w istniejących już budynkach. Nie wymagają ingerencji w istniejący budynek oraz specjalnych przygotowań do montażu. Skrzynka rolety z mechanizmem może zostać zamontowana bezpośrednio na ścianie budynku lub do stolarki okiennej (we wnęce). Rolety zewnętrzne natynkowe dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu bez problemu można dopasować je do koloru stolarki okiennej i spełnić wymagania każdego klienta. Niejednokrotnie zamontowanie rolet zewnętrznych natynkowych zmienia postrzeganie budynku nadając mu bardziej nowoczesnego charakteru, co przyczynia się do podniesienia atrakcyjności i wartości nieruchomości.

Ogromny wybór rozwiązań oraz fachowe doradztwo dostępne na:

 https://www.karnix.pl/rolety-zewnetrzne.html