Rower – inspiracje na przechowywanie

Wiosna!!! Sezon rowerowy w pełni, piękna pogoda zachęca do wycieczek. Czas wyciągnąć rower z piwnicy, odświeżyć i zacząć intensywnie używać. Największym problemem jest jednak co zrobić z jednośladem, kiedy go nie potrzebujemy. Jeśli podobnie jak większość mieszkających w mieście rowerzystów nie macie pomysłu na przechowywanie rowerów mamy dla Was kilka pomysłów wprost z Pinteresta.

Rower idealnie sprawdza się jako środek transportu i rekreacji, ale często sprawia nam problemy, gdy nie mamy go gdzie zaparkować. Istnieje jednak kilka stylowych trików, które pomogą nam wygospodarować miejsce na jednoślad w naszym mieszkaniu, przydomowym ogródku, balkonie, czy skrawku trawnika.

Najprostszym rozwiązaniem jest stojak, który unieruchomi pojazd. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że przy potrąceniu, sprzęt się przewróci. Większość stojaków możemy wykonać sami.

Ważne jest, aby przechowywać swój sprzęt w bezpiecznym miejscu, w którym panujące warunki nie będą dla niego szkodliwe. Kupujemy coraz lepsze i droższe rowery, tym bardziej chcemy je chronić przed kradzieżą i czynnikami atmosferycznymi. Jednak nie zawsze jest to łatwe.

Nie każdy dysponuje komórką w piwnicy, garażem, lub miejscem pod zadaszoną wiatą. Można oczywiście przechowywać rower poza sezonem w piwnicy – jeśli nią dysponujemy. Niektórzy mają przestrzeń, która pozwala na zbudowanie specjalnego schowka dla roweru na zewnątrz. Poniżej kilka propozycji.

1. Szafa na rower

2. Schowek rowerowy

3. Pionowy stojak z zadaszeniem

4. Szafa ogrodowa – schowek

Możemy też zbudować miejsce dla naszego ale będzie on tam narażony na duży poziom wilgoci, co może rozpocząć proces rdzewienia jego poszczególnych elementów.  Dlatego warto rozważyć opcje schowania roweru w mieszkaniu tak, by jednocześnie nie powodował on bałaganu. Problem w tym, że zajmuje on sporo miejsca, chyba że zastosujemy dla niego odpowiednie gadżety…

1. Drewniana, estetyczna półka na rower

Półkę można wykorzystać do ustawienia na niej książki, bibeloty czy też przedmiotów codziennego użytku – kask na rower, słuchawki czy pulsometr – wyposażenie profesjonalnego cyklisty.

2.  Drewniana półka – wieszak na rower i… książki

3. Rozwiązanie z rowerem w tle – półka 🙂

Rower dla dorosłej osoby ma zazwyczaj ok. 1,5 metra długości,. Postawienie go pod ścianą w przedpokoju jest najprostszym rozwiązaniem, jednak zazwyczaj oznacza to, ze zajmie on cenną przestrzeń i będziemy się o niego potykać. Jednocześnie nawet oparcie go na nóżce nie gwarantuje stabilności, jeżeli rower stoi w ciągu komunikacyjnym. Dlatego wieszanie go jest najlepszym rozwiązaniem. Na rynku jest bardzo dużo propozycji wieszaków rowerowych. Poniżej przykłady.

1. Wieszak rowerowe poroże 🙂

2. Wieszak deska – DIY

Po więcej rowerowych inspiracji zapraszamy na nasz profil Pinterest.