Różne style wykończenia łazienki – jakie płytki wybrać?

jakie płytki wybrać

Względy estetyczne odgrywają ważną rolę w urządzaniu łazienki, dlatego płytki należy dopasować do efektu wizualnego, jaki chcemy uzyskać. Płytkami można wyłożyć całe pomieszczenie, co wpływa na wyeksponowanie stylu aranżacyjnego. Jakie płytki wybrać, aby łazienka stała się przytulnym i atrakcyjnie prezentującym się wnętrzem?

 

Kamienne wykończenie łazienki

 

Kamień w łazience wygląda elegancko i cieszy się dużą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ naturalne barwy oraz rysunek dodają wdzięku każdemu pomieszczeniu. Szarości, czerń i biel wspaniale łączą się ze sobą, tworząc łagodne przejścia lub silne kontrasty. Pasują do nich dodatki w różnych wariantach kolorystycznych. Przykłady łazienekpokazują, że marmur pozostaje bezkonkurencyjny. Tym bardziej, że obecnie nie ma konieczności kupowania naturalnego kamienia, ponieważ dostępne są płytki ceramiczne imitujące jego wzór, które wyglądają bardzo realistycznie. Odwzorowujące naturalny wygląd kamienia płytki mogą kolorystyką odbiegać od naturalnej barwy. Mile widziane są płytki inspirowane fioletem i zielenią kamieni szlachetnych.

 

Ponadczasowy duet – kamień i drewno

 

Połączenie naturalnego kamienia i drewna nieustannie zachwyca. Zapewnia nieocenioną bliskość z naturą. Profesjonalnysalon łazienek Mo w Poznaniu proponuje płytki imitujące kamień oraz drewno, które idealnie sprawdzą się w łazience. Rozwiązanie w postaci płytek ceramicznych pozwala eksperymentować do woli. W łazienkach można stosować nieliczne gatunki drewna ze względu na panującą w nich wilgoć i z tego względu płytki są pożądanym pomysłem. Producenci oferują bogatą gamę wariantów imitujących drewna rodzime oraz egzotyczne, których nie można by było zastosować w naturalnym wariancie. Również imitacje kamienia, jakie oferuje salon płytek w Poznaniu, pozwalają na dowolne eksperymenty aranżacyjne. Warto skontaktować się z salonem https://grupamo.pl/kontakt/poznan/ i sprawdzić bogatą ofertę. Połączenie naturalnych materiałów lub ich imitacji umożliwia stworzenie bajecznej łazienki w stylu klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym, skandynawskim lub ekologicznym. W zestawieniu kamienia oraz drewna jedyne ograniczenie stanowi nasza wyobraźnia.

 

Lastryko – powrót wzoru sprzed lat

 

Lastryko kiedyś było uważane za tanie zastępstwo kamienia, ale obecnie wróciło do łask. Do wyboru są klasyczne warianty i wersje z przezroczystym kruszywem szklanym. Można je stosować na podłogach i ścianach, ale również korzystać z nich, aby obudować wannę lub inny element łazienki. Współczesne lastryko prezentuje się ciekawiej niż w przeszłości.

 

Głębia 3D – płytki o dekoracyjnym charakterze

 

Szukasz czegoś, co stanowiłoby niezaprzeczalną dekorację łazienki? Płytki 3D są stworzone, aby zaspokoić potrzeby aranżacyjne osób poszukujących niestandardowych rozwiązań. Trójwymiarowe płytki doskonale pasują do nowoczesnych łazienek, ale również do innych stylów. Umiejętnie zastosowane odmieniają pomieszczenie nie do poznania. Oryginalne wzory umożliwiają stworzenie łazienki o indywidualnym charakterze.