SKEY – sofa do przytulania – Swarzędz Home

Sofa SKEY – nowość w Swarzędz Home

Jedną z tegorocznych nowości Swarzędz Home jest sofa SKEY – lekki, komfortowy mebel, który wręcz zaprasza, by zwinąć się nad nim pod miękkim pledem z książką lub kubkiem herbaty. Miękkie, mięsiste poduszki, pokryte wełnianym filcem i charakterystyczne „falbanki” – wszystko to czyni z tej sofy idealny mebel „do przytulania”. Wymarzony w warunkach domowych, świetnie sprawdza się także w publicznych – goście w hotelowym lobby lub pacjenci w poczekalni od razu poczują się lepiej na tym wygodnym meblu.

Nowy mebel w rodzinie

Sofa zaprojektowana przez Jacka Mikołajczaka to kolejny mebel w kolekcji SKEY. Jej pierwszymi elementami było łóżko i tapicerowany taboret oraz regał. W tym roku do rodziny dołączyła sofa. Jej drewniana konstrukcja to nawiązanie do wzornictwa lat 50. i 60. – ukośnie ustawione, wysokie nóżki dodają jej wizualnej lekkości. Zresztą ta sofa to rzeczywiście lekki mebel – dwie osoby bez trudu przeniosą go z miejsca na miejsce. Kompaktowe rozmiary sprawiają, że świetnie sprawdzi się nawet w niewielkich mieszkaniach. Podobnymi zaletami charakteryzują się zresztą również inne meble z tej kolekcji – chodziło o połączenie komfortu i wygody z mobilnością, łatwością zmiany aranżacji.

Sofa SKEY jak ravioli

O wyglądzie sofy SKEY w znacznym stopniu przesądza wykorzystany w jej wypadku materiał tapicerski. Wełniany filc jest gruby, mięsisty, nadaje objętość poduszkom i układa się w okalające je „falbanki”. Bogata gama kolorów pozwala dopasować obicie precyzyjnie do naszego wnętrza. Ciekawy efekt daje też zastosowanie tapicerki dwukolorowej – w komplementarnych lub kontrastowych barwach – odwracając poduszki oparcia zmieniamy dzięki temu wygląd sofy. Przypominający pierożek ravioli kształt pojawia się także na siedziskach taboretu i hokerów – to sprawia, że w otwartej przestrzeni np. łączącej funkcje salonu i kuchni z wyspą możemy zastosować meble z tej samej kolekcji. Taboret sprawdzi się także w roli towarzyszącego sofie podnóżka.

Fotel SKEY do towarzystwa

Jeśli w salonie potrzebujemy więcej komfortowych miejsc do siedzenia warto do sofy dodać fotel SKEY. A jeśli lubimy mieć pod ręką podręczny księgozbiór i kilka ulubionych drobiazgów, warto wykorzystać regał. Z kolei w sypialni dla łóżka SKEY idealnym towarzyszem będzie wieszak z tej samej kolekcji, który pozwoli wygodnie przygotować ubrania na uroczyste okazje lub kolejne dni tygodnia.

Jesienią 2017 na rynku pojawią się dodatkowo sofy i fotele SKEY tapicerowane miękkimi tkaninami tapicerskimi – jednobarwnymi oraz o geometrycznych wzorach.

Wszystkie produkty Marki Swarzędz Home możecie śledzić na stronie internetowej oraz na profilu na Facebook’u!