Skrzynka na narzędzia dla Twojego domu i warsztatu

Wybierając skrzynkę do przechowywania narzędzi, należy wziąć pod uwagę sposób jej wykonania, wymiary oraz przeznaczenie elementów do przechowywania narzędzi ręcznych, jak i urządzeń pomiarowych. Praktyczna skrzynka powinna zmieścić wszystkie potrzebne narzędzia, ułatwić ich znalezienie oraz nadawać się do przewożenia schowanego w niej sprzętu.

Materiał wykonania

Najlepiej wybrać skrzynkę wykonaną z wysokiej jakości tworzywa sztucznego odpornego na uderzenia czy działanie niskich i wysokich temperatur. Wiele dostępnych na rynku skrzynek wytrzymuje Wytrzymują one extremalne obciążenia.  Na początek możemy się zastanowić jak bardzo trwała ma być nasza skrzynka, a zatem, z jakiego tworzywa ma być wykonana:

 • skrzynki narzędziowe wykonane z metalu są bardzo trwałe, ale przy tym dosyć ciężkie. Będą w stanie wytrzymać trudne warunki użytkowania, jednak ich transport sprawia trudności, z tego względu wykorzystywane są jako sprawdzone rozwiązanie do przechowywania przez warsztaty motoryzacyjne lub mobilną pomoc drogową.
 • skrzynki narzędziowe z aluminium, nieco lżejsze od metalowej i bardziej solidne niż plastikowa, używane głównie przez profesjonalistów.
 • skrzynki narzędziowe z tworzywa sztucznego, najtańsze i lekkie rozwiązanie. Silniejsze uderzenia lub zbyt duże obciążenie może jednak powodować pękanie w newralgicznych miejscach. Często wyposażone są w praktyczne aluminiowe zapięcie lepiej trzymające pokrywę. Nadają się do zastosowania przez amatorów majsterkowania. Nie są odporne na wysoką temperaturę.
 • skrzynki narzędziowe wykonane z tworzywa ABS, wyjątkowo odporne, dzięki czemu sprawdzą się w bardziej wymagających warunkach. ABS – to akrylonitryl butadien styren, tworzywo amorficzne, które doskonale nadaje się do zastosowania w tworzeniu akcesoriów motoryzacyjnych, części maszyn, obudów sprzętu AGD, rur do zimnej wody i wielu innych elementów. Materiał ten cechuje bardzo duża udarność w szerokim zakresie temperatur, jest odporny na oleje, alkohole i działanie światła, posiada dobre właściwości izolacyjne.

Solidne, mocne i nowoczesne skrzynki narzędziowe dla Twojego domu i warsztatu znajdziesz w phuabc.com.pl.

Rozmiar skrzynki

 1. Małe skrzynki narzędziowe mają zwykle koło 20 cm szerokości, idealnie sprawdzą się do przechowywania mniejszych narzędzi oraz jako skrzynka na narzędzia do samochodu.
 2. Duże walizki powyżej 20 cali i skrzynki o co najmniej 45 centymetrach szerokości są mniej poręczne, ale pozwalają na przenoszenie i przechowywanie większej liczby narzędzi. Podczas wyboru odpowiedniego modelu warto zwrócić uwagę na głębokość, która powinna być tak dobrana, by zmieścić największe nawet narzędzia, np. wiertarkę.
 3. Duże skrzynie i walizki narzędziowe mogą być wyposażone w kółka i poręczne uchwyty teleskopowe, które ułatwiają transport nawet najcięższych narzędzi. Najczęściej posiadają wytrzymałą ramę aluminiową stanowiącą podstawę konstrukcji i doskonałe zabezpieczenie przed uderzeniami.

Wnętrze skrzynki narzędziowej

Wiele z dostępnych na rynku skrzynek pozwala łączyć skrzynie w dowolnych konfiguracjach. Wnętrze narzędzi do przechowywania powinno być dopasowane do elementów i urządzeń, które będą w nich transportowane i magazynowane. Na rynku możemy dostać walizki i skrzynki narzędziowe z wyposażeniem, co sprawia, że ich wnętrze jest odpowiednio dopasowane do sprzedawanych wraz z nimi elementów. Do przechowywania delikatnych narzędzi możemy wybrać te, które mają wnętrze wypełnione pianką lub posiadają materiałowe przegrody. Przechowywanie mniejszych narzędzi i akcesoriów ułatwią walizki z wysuwanymi szufladami lub plastikowymi przegrodami. Skrzynki narzędziowe z szufladami — dobrze wybrać skrzynki z szufladami i organizerami, które pomieszczą wiele małych elementów, ułatwią dostęp i posortowanie niewielkich narzędzi i akcesoriów np. wkrętów czy gwoździ.

Zakup takiej skrzynki to inwestycja na lata. Co w niej możemy przechowywać? 

Skrzynka na narzędzia dla Twojego domu i warsztatu pomieścić może naprawdę dużo biorąc pod uwagę iż wiele z dostępnych modeli na rynku można łączyć modułowo. Daje to możliwości licznych kombinacji od przechowywania drobnych elementów jak gwoździe, śrubki itp. do dużych gabarytowo narzędzi. Dla laików w temacie majsterkowania chcących założyć swoją pierwszą skrzynka na narzędzia dla Twojego domu i warsztatu polecamy nabyć podstawowe narzędzia jak: młotek, śrubokręt płaski i krzyżak, kombinerki.

Dostępne modele 

Na rynku dostępnych jest naprawdę dużo ciekawych modeli Skrzyń na narzędzia dla Twojego domu i warsztatu. Każdy majsterkowicz, zarówno ten doświadczony jak i początkujący lub działający okazjonalnie, znajdzie coś dla siebie.

 • Otwarta skrzynia narzędziowa

 • Skrzynia narzędziowa 24″ z wyjmowaną kasetą

 • Skrzynki na kołach lub z wózkiem transportowym

 • Skrzynki z szufladami

Przeznaczenie skrzynek – dla kogo????

 • Dla domowego majsterkowicza – najlepszym wyborem będzie walizka, skrzynka lub torba mniejszych rozmiarów, w której znajdą się najpotrzebniejsze narzędzia. Używana jest raczej sporadycznie, dlatego nie powinna zajmować dużo miejsca.
 • Dla „złotej rączki” czyli osób zajmujących się zróżnicowanymi pracami konserwatorskimi sprawdzi się skrzynka lub walizka, która pomieści zróżnicowany sprzęt warsztatowy. Dobrym rozwiązaniem będzie mobilna walizka z wygodnymi szufladami i wysuwanym uchwytem.
 • Dla elektryka, serwisantów komputerowych – specjaliści tych dziedzin wykorzystują przeważnie specyficzne narzędzia niewielkich rozmiarów, dlatego idealnym wyborem będzie rozsuwana skrzynka z wieloma wąskimi przegrodami, w której łatwo utrzymać porządek.
 • Do samochodu – wybór takiej skrzynki zależy od naszych umiejętności i stanu naszego pojazdu. Z jednej strony powinna być mała, aby zajmowała jak najmniej miejsca, a z drugiej powinna pomieścić podstawowe narzędzia. Warto wybrać taką, którą będzie miała możliwość mocowania w bagażniku.

W skrzynce przechowywać można przede wszystkim narzędzia, ale nie tylko. Zachęcamy artystów do trzymania w niej akcesoriów do rysunków i malarstwa. Estetyczna z wieloma przegródkami świetnie nada się również dla wędkarzy i hobbystów posiadających wiele małych elementów do przechowywania. Każda Pani Domu też znajdzie sposób aby wykorzystać ją do przechowywania rozmaitych przedmiotów.