Spotkanie z marką Smania w salonie Archidzieło

W warszawskim salonie Archidzieło odbyła się premiera luksusowej włoskiej marki Smania. W trakcie wieczornego spotkania dziennikarze, architekci i klienci salonu mieli okazję zapoznać się z meblami, które pojawiły się na ekspozycji. Archidzieło jest jedynym przedstawicielem marki w Polsce.

O historii Samanii i jej charakterystycznym międzynarodowym stylu, pełnym odwołań do Art Deco i postmodernizmu opowiedział Michał Nowicki. Ojcem marki jest Alberto Smania – pilot i kierowca rajdowy. Z pasji do mebli stworzył manufakturę produkującą meble łączące w sobie szlachetne materiały. W tworzeniu ekskluzywnych kolekcji Smania ma ponad pięćdziesięcioletnie doświadczenie.W portfolio marki jest kilka kolekcji mebli do salonu, jadalni i gabinetu. Uwagę zwracają tu detale, które nadają im luksusowego charakteru. Przykładem są szczególnie pracochłonne połącznia mosiądzu ze szlachetnymi gatunkami drewna. Z kolei w kolekcji mebli i akcesoriów do ogrodu i na taras znajdziemy klasyczne modele z teku oraz propozycje z aluminium w nowoczesnych organicznych formach. Za inspiracje do tych projektów posłużyły jachty pływające wokół Capri oraz cumujące u Wybrzeża Amalfi.

Firma od wielu lat współpracuje z najlepszymi włoskimi architektami i projektantami. Warto wymienić takie nazwiska jak: Fabian Pellegrinet Conte, Massimo Iosa Ghini czy Alessandro La Spada. Oferuje również usługę zindywidualizowania projektu. Na specjalnie życzenie można dobrać rodzaj drewna, obicie czy wzór haftu. To stawia Smanię wśród najlepszych graczy na włoskim rynku mebli luksusowych.

Smania należy do tych firm, które proponują klientowi „total look”. Kolekcje zostały tak pomyślane, aby urządzenie całego domu czy apartamentu nie stanowiło problemu. Poszczególne meble i dodatki doskonale się ze sobą komponują, tworząc spójną całość. Są propozycją dla tych pasjonatów i koneserów luksusowych wnętrz, którzy od trendów wolą ponadczasową elegancje i najwyższej jakości materiały. A przekonać się o tym można odwiedzając salon Archidzieło, który jako jedyny reprezentuję markę Smania na polskim rynku.

Więcej na: www.archidzielo.pl