Stoły, stoliki Smalto. Ku czystej formie

Stół gromadzi wokół siebie rodzinne życie. Jego archetyp jest silny, jednak pozostawia pole do kreatywnego dopasowania go do współczesnych oczekiwań. Współpracujący z marką Knoll projektanci Edward Barber i Jay Osgerby potraktowali go jako ćwiczenie z czystości i prostoty formy.

 

Dwoje eksperymentatorów

Dwóch przyjaciół, których połączyła wspólna pasja do projektowania, współpracuje z marką Knoll już od wielu lat. Efektem tego są ciekawe kolekcje, w których zauważyć można zamiłowanie do eksperymentowania z materiałem, kolorem, procesami przemysłowymi i technologicznymi. Odzwierciedla je również seria stołów i stolików Smalto. Na wskroś współczesna, a przy tym odwołująca się do ikonicznych wzorców mebla, bez którego dom nie istnieje.

 

– Pewnym zaskoczeniem może być to, że stoły Smalto są wykonane w całości z emaliowanej stali. To dość nietypowe wykończenie jak na mebel. Dzięki temu ich kolorystyka jest wyrazista i głęboka. Szarości, zielenie, niebieski czy odcień dojrzałego bakłażana. I szlachetny połysk, który sprawia, że blat Smalto chce się dotknąć. – komentują Dorota Kuć i Karina Snuszka z pracowni MoodWorks.

Rzeźbiarska forma

Odwołujące się do klasyków wzornictwa, stoły Smalto charakteryzuje innowacyjne podejście techniczne, wykorzystujące rzeźbiarski potencjał materiału. Są one zarówno lekkie w wizualnym odbiorze, jak i trwałe i stabilne. Blat ze swoimi miękkimi zaokrągleniami znajduje się w idealnej proporcji z nogami w kształcie walca. Podobnie jest w przypadku wersji niskiej stołu z okrągłym blatem, w której te wyważone proporcje są równie czytelne. Stabilna kompozycja nadaje stolikom wyrafinowany, ale i dyskretny wygląd.

 

Uniwersalny potencjał

Kolekcja Barbera i Osgerby jest doskonałym połączeniem innowacji stylistycznej i starannego wykonania. Wynikiem procesu formowania metalu przy użyciu wysokich temperatur w celu osiągnięcia efektu porównywalnego do zeszklenia. Smalto mają wyrazisty i graficzny, ale równocześnie przyjazny wygląd. Wpisują się w rozmaite wnętrza i z łatwością można do nich dopasować klasyczne czy nowoczesne krzesła. Idealnie prezentują się w jadalni, a niski, okrągły stolik funkcjonalnie pasuje do stref wypoczynku w domu. Modele z linii łatwo dopasować do swoich potrzeb. Dostępne są w różnych rozmiarach, wysokościach i kolorach. A markę Knoll znajdziemy w warszawskim showroomie MOOD.

Więcej na: www.mood-design.pl