Potencjał projektowy drewna, betonu i metalu zdaje się nie mieć granic. Projektanci chętnie wykorzystują ich strukturę, kolor i wykończenie, ale po latach użytkowania materiały te wymagają renowacji lub wymiany. Nowa linia dekoracyjnych struktur StoSignature – Impresje umożliwia uzyskanie efektu betonu architektonicznego, desek elewacyjnych i cortenu, uwalniając nas od niedogodności związanych z zastosowaniem ich oryginalnych odpowiedników.
Dobrze dobrana elewacja wpisująca się w trendy nowoczesnego projektowania jest wizytówką budynku. Kolekcja dekoracyjnych struktur elewacyjnych StoSignature oparta na innowacyjnych rozwiązaniach technicznych i materiałowych, umożliwia stworzenie impresji najmodniejszych obecnie surowców.
Nowoczesna odsłona drewna
Deski elewacyjne od lat pojawiają się w realizacjach nawiązujących do tradycyjnej architektury. Kojarząc się z naturalnością, nadają budynkowi przytulności i ciepła. Jednak ich wykorzystanie pociąga za sobą znaczące nakłady finansowe, wiążące się z robocizną, odpowiednią podkonstrukcją, systemem mocowań, koniecznymi impregnatami, a także ich późniejszą regularną konserwacją. Struktura elewacyjna StoSignature Wood 10 pozwala uzyskać wygląd drewnianych desek, bez wiążących się z nimi uciążliwości. Pokrycie struktury odpowiednią farbą wierzchnią podkreśli fakturę powierzchni, eksponując rysunek słoi.
Industrialny beton
Elewacja z betonu architektonicznego nadaje budynkowi przemysłowy charakter. To odważne rozwiązanie najlepiej sprawdza się w obiektach użyteczności publicznej, budynkach biurowych, a także ekskluzywnych budynkach mieszkalnych, które stają się nietuzinkowe i oryginalne. W kolekcji StoSignature Impresje znajdują się aż cztery warianty wykończenia imitującego beton – Concrete 10, Concrete 20, Concrete 30 i Concrete 40. Tworzą one oryginalne, lekko chropowate struktury przywodzące na myśl surowy beton, którymi podkreślić można nowoczesność bryły budynku lub zaznaczyć jej konstrukcyjne podziały.
Metal i rdza
Efekt zardzewiałego betonu stwarza z kolei struktura StoSignature Rust 10, gdzie tynk drobnoziarnisty pokryty zostaje powłoką metaliczną i laserunkową. Rozwiązanie to szczególnie sprawdzi się w przestrzeniach postindustrialnych. Elewacje wykończone tynkiem imitującym pokryty rdzą metal, ciekawie prezentują się także w projektach łączących aktualne trendy z przeszłością odnawianego budynku. Podkreślą również unikalny styl wiekowych obiektów, w których obecnie mieszczą się instytucje kulturalne, muzea, centra handlowe czy nowoczesne lofty.
Innowacyjna elewacja
Struktury o wyglądzie naturalnych surowców wbrew pozorom nie wymagają skomplikowanych metod aplikacji, a uzyskany efekt zdecydowanie wyróżnia budynek spośród otoczenia. Dzięki temu doskonale sprawdzą się one zarówno na elewacjach nowopowstających budynków, jak i podczas modernizacji już istniejących obiektów.
Concrete 10
Tynk drobnoziarnisty o wyglądzie i fakturze betonu, strukturowany i przeszlifowany. Tworzy oryginalny efekt surowej, lekko chropowatej, betonowej powierzchni, podkreślając elewacje budynków o charakterze industrialnym.
Concrete 20
Tynk drobnoziarnisty o wyglądzie betonu, filcowany i szlifowany. Charakteryzuje się lekko wygładzoną, jednak ciągle przywodzącą na myśl surowy beton, powierzchnią.
Concrete 30
Beton architektoniczny na bazie tynku gładkiego. Pozwala uzyskać efekt niemal całkowicie gładkiej, betonowej tafli, w której tylko zaakcentowano strukturę surowej, betonowej ściany.
Concrete 40
Powierzchnia o wyglądzie starego betonu, nieregularnej powierzchni i chropowatej fakturze. Doskonale sprawdzi się na elewacjach modernizowanych budynków, w których podkreślany jest ich historyczny charakter.
Wood 10
Tynk drobnoziarnisty z rysunkiem słojów drewna. Pokryty odpowiednią farbą stworzy subtelny, elegancki efekt, który ciekawie podkreśli ściany budynków tradycyjnych bądź usytuowanych blisko terenów zielonych.
Rust 10
Powłoka laserunkowa z powłoką metaliczną, z efektem rdzy, na tynku drobnoziarnistym. Fakturą i kolorem przywodzi na myśl zardzewiałą, pomarańczową stal. Ciekawie prezentuje się na elewacjach postindustrialnych obiektów, znajdujących się w poprzemysłowym otoczeniu.