Stroiki na wiosnę – piękne aranżacje na stół, okno i komodę

Wiosenne stroiki na stół, okno czy komodę nie muszą być związane tylko z obchodzonymi w tym okresie świętami wielkanocnymi. To również wyjątkowe ozdoby na cały sezon – dostępność świeżych, jak i sztucznych kwiatów pozwala na tworzenie oryginalnych aranżacji dekoracyjnych do Twojego mieszkania.

Dekoracyjne stroiki na stół lub komodę

Wiosna to pora roku, w której przyroda budzi się do życia, a świeże, pachnące i kolorowe kwiaty dostępne są w każdej kwiaciarni, markecie czy na targu. Jeżeli lubisz naturalne rośliny, skorzystaj z okazji do udekorowania swojego domu aranżacjami wykorzystującymi popularne hiacynty, bratki czy żonkile. Myśląc o czymś znacznie trwalszym postaw natomiast na sztuczne kwiaty, które posłużą Ci nawet przez kilka następnych lat. Takie rośliny nie zwiędną, nie opadną, a po sezonie możesz wykorzystać je na nowo lub po prostu delikatnie zawinąć w worek foliowy i schować do następnej wiosny!

Bez względu na to, jakiego rodzaju rośliny ostatecznie wykorzystasz, sprawdź nasze pomysły na wiosenne aranżacje stojące, które można umieścić na stole czy komodzie. Wśród takich dekoracji z pewnością tymi najpopularniejszymi określić można mniejsze i większe bukiety. Umieszczone w prostym, szklanym lub ceramicznym wazonie natychmiast odświeżą wnętrze, rozjaśnią je i dodadzą wiosennego uroku. Wielkość takich bukietów możesz dostosować do konkretnego miejsca w domu – na stole dobrze wyglądać będą nawet duże kompozycje. Na półkę, komodę czy też na stolik nocny przygotuj natomiast odrobinę mniejsze bukieciki, które nie przytłoczą optycznie mebla.

Oryginalnie prezentować się będą wiosenne stroiki przygotowane w nieco mniej typowych naczyniach. Mowa tu chociażby o szklanych misach, w których można umieścić krótko obcięte gałązki kwiatów i liście, tworząc niezwykle estetyczną dekorację. Prosty stroik  na wiosnę możesz stworzyć także poprzez ustawienie w metalowym, stylizowanym korytku kilku hiacyntów – taka kompozycja doskonale pasować będzie do aranżacji stołu w jadalni czy na tarasie.

Wiosenne stroiki i dekoracje na okna i parapet

Za pomocą wiosennych stroików roślinnych możesz ozdobić także okna i parapety! Na tych drugich możesz przede wszystkim ustawić doniczki z wiosennymi kwiatami, które dodadzą kolorowej oprawy otworom okiennym – mogą to być doniczkowe tulipany, bratki lub inne kolorowe odmiany. W przypadku takiej aranżacji parapetów pamiętaj, by regularnie podlewać rośliny – wystawione na wiosenne słońce mogą znacznie szybciej zużywać wodę.

W jaki jednak sposób można udekorować okna na wiosnę? W tym wypadku również możesz wykorzystać tak świeże, jak i sztuczne kwiaty. Wystarczy tylko zaaranżować je w nieco innej formie. Świetną okienną dekoracją okna będzie bowiem kolorowy wianek, uzupełniony  dodatkowymi, swobodnie opadającymi ozdóbkami.

Taki wianek umocujesz na szybie za pomocą, na przykład, specjalnych wielorazowych haczyków do ręczników. W sklepach znajdziesz warianty na przezroczystych przyssawkach, które dobrze trzymają się szklanych powierzchni. Jednocześnie, gdy zechcesz już zmienić dekorację lub całkowicie ją zdjąć, taki haczyk nie pozostawi na szybie żadnych śladów.

Miłośnikom oryginalnych wiosennych stroików możemy polecić także ozdobienie ram okiennych za pomocą kwiatowych girland! Takie kompozycje, tworzone najczęściej ze sztucznych roślin, znajdziesz gotowe w wielu różnych kombinacjach kolorystycznych. Możesz umocować girlandę wzdłuż całej ramy, tworząc przestrzenną, elegancko podświetlaną w ciągu dnia ozdobę.