Szarość to nowa czerń

Ten salon jest przykładem nowoczesnego podejścia do elegancji. Wnętrze nie jest przeładowane nadmiarem dekoracji i detali. Przeciwnie, o stylu decyduje subtelna gra kolorami. Główną rolę odgrywa umiejętne połączenie szarości i brązu oraz konsekwentnie spójna aranżacja.

Szara kolorystyka przewija się przez wykończenia najbardziej prestiżowych wnętrz. Architekci pokochali ją za subtelność i łatwość łączenia z innymi kolorami. Szary to także bardzo uniwersalny kolor o wielu ciepłych i zimnych odcieniach. Odnajduje się w każdym pomieszczeniu i pasuje do aranżacji w tak odmiennych stylach jak klasyczny czy skandynawski, w którym z powodzeniem zastępuje biel. Wreszcie, szary świetnie również przełamuje ciepłe barwy.

Tak stało się w salonie 77-metrowego mieszkania ma warszawskim Mokotowie, zaprojektowanego przez Pracownie Tilla Architects. Umiejętnie dobrany odcień szarości, która pojawia się na ścianach, zasłonach i dodatkach takich jak lampa czy dwa duże obrazy  Iwony Bilskiej stworzyły pełną harmonii przestrzeń. Dopełnieniem monochromatycznego wnętrza jest zabejcowany na ciemny brąz parkiet, ułożony w klasyczny wzór francuskiej jodły. Ten kolor powtórzony jest jedynie w jaśniejszej wersji w fornirze stołu. Taki mocny akcent to życzenie właścicielki mieszkania, która lubi zdecydowane tonacje.

Ale główne miejsce w szykownym salonie zajmuje obity szarym welurem narożnik Enjoy. To jeden z najpopularniejszych modeli polskiej marki Nobonobo, która od jakiegoś czasu sukcesywnie podbija serca klientów. Nowoczesny styl sofy pasuje do eleganckiej prostoty tej aranżacji. Szerokie siedziska oraz wypełnienie z najwyższej jakości wysokoelastycznej pianki i naturalnego pierza sprawiają, że Enjoy sprawdza się jako niezwykle wygodny mebel przeznaczony do relaksu. Jak podkreślają projektantki ze studia Tilla Architects, autorki projektu, zaproponowały sofę marki Nobonobo ze względu na jej modułowy charakter. Narożnik można indywidualnie dostosować do przestrzeni jaką dysponujemy oraz samodzielnie wybrać rodzaj tkaniny i jej kolor.

Więcej na: www.nobonobo.pl