Talukko: polski design o najwyższej jakości wykonania

Marka Talukko jest nowa na polskim rynku, jednak jej Twórcy bazują na 30-letnim doświadczeniu rodzinnego zakładu meblarskiego. Twierdzą, że praca z drewnem niezmiennie ich fascynuje i inspiruje do tworzenia nowoczesnych oraz funkcjonalnych projektów – kwintesencji tego, co najlepsze w polskim designie.

Zespół Talukko charakteryzują dwie zasadnicze cechy:

– po pierwsze pasja do tworzenia mebli odziedziczona w genach!
– po drugie ambicje rozwoju i zaistnienia na rynku europejskim!

To właśnie wieloletnie doświadczenie w realizacji najbardziej wymagających technologicznie projektów w połączeniu z wyszukanym wzornictwem zrodziło powstanie nowej marki, której meble mają prostą, dokładnie przemyślaną i estetyczną formę.

Kolekcja KOOBIK

Talukko to nie tylko nowoczesny charakter produktów, ale również ich funkcjonalność. Produkty tej marki z powodzeniem łączą te dwa aspekty, tworząc meble wyróżniające się ciekawą formą, dostosowane do potrzeb użytkownika. Kolekcja KOOBIK jest stuprocentowym odzwierciedleniem głównych założeń, towarzyszących Talukko od samego początku. Zadbano, by projekty były przede wszystkim funkcjonalne, cechowały się sprawdzoną jakością a przy tym sprostały najwyższym wymogom estetycznym. Wyróżnia je prosta, dokładnie przemyślana forma, dodatkowo ożywiona unikatowymi kubikami w kilku kolorach, które stwarzają możliwość personalizacji mebla. W skład kolekcji wchodzą pojemne komody oraz ustawne szafki RTV, które zachwycą wielbicieli niebanalnego designu.

Sukces projektu Talukko – nominacja do TOP DESIGN Award 2017

Tworzenie mebli to złożony proces, w który zespół Talukko wkłada wiele serca! Premiera marki miała miejsce w marcu 2017 roku. Jej starania zostały bardzo szybko docenione przez ekspertów z dziedziny wzornictwa. Jeden z projektów – szafka RTV KOOBIK nominowano do nagrody TOP DESIGN Award 2017 w kategorii przestrzeń domowa.  Szafkę RTV z linii KOOBIK zakwalifikowano do II etapu konkursu. Twórcy tego mebla twierdzą, że nie tylko sama szafka, ale cała kolekcja KOOBIK jest dla nich bardzo ważna – stanowi fundament marki.

Świeże spojrzenie na polski design

Talukko to połączenie wieloletniego doświadczenia produkcyjnego w innowacyjnych technologiach, najwyższej jakości wykonania, a także miłości do naturalnego drewna z nowoczesnym i świeżym spojrzeniem na design. Wszyscy członkowie zespołu wierzą, że drewno wprowadza do wnętrz harmonię oraz tworzy ciepłą i przyjazną atmosferę. Dodatkowo stanowi niezwykle trwałą oraz plastyczną bazę do tworzenia unikatowych form. Wszystkie meble są projektowane i w całości wyprodukowane w Polsce.

Stworzone kolekcje nowoczesnych mebli łączą niebanalne formy z naturalnym, wysokogatunkowym materiałem. Wyróżnia je nowoczesne wzornictwo, przemyślana forma, detale i perfekcyjne wykończenie. Ich autorzy nie boją się innowacji. Bawią się kolorem, który ożywia i nadaje indywidualny rys. Dokładają wszelkich starań, aby projekty współgrały ze stylem życia i poczuciem estetyki użytkowników oraz odpowiadały na ich potrzeby. Dlatego meble Talukko doceniają koneserzy unikatowego wzornictwa i dopracowanych szczegółów.

Nowe kolekcje: Glamour i Amagerbro

W ostatnim czasie marka Talukko wzbogaciła kolekcję swoich mebli o zupełnie nowe projekty z kolekcji Glamour i Amagerbro.

Kolekcja Glamour

Kolekcja Amagerbro

Te niezwykłe meble charakteryzują się śmiałym połączeniem stylów klasycznego i nowoczesnego i jak zawsze w przypadku marki Talukko są wielofunkcyjne.

Dowiedz się więcej na www.talukko.com oraz na Facebook ‘u!