Tanie szafki idealne pod telewizor

Strefa rozrywki w salonie nie może obyć się bez telewizora. Często stolik pod telewizor znajduje się również w sypialni. Nie trzeba decydować się na drogie modele tym bardziej, że funkcjonalna szafka pod sprzęt RTV może być wykonana z lekkiego materiału, jednocześnie zapewniającego stabilność. Zatem na jakie szafki warto się zdecydować?

Szafka z płyty wiórowej laminowanej – do klasycznie urządzonego wnętrza

Płyta wiórowa jest lekka i daje możliwość wykończenia laminatem. Dzięki temu doskonale imituje drewno każdego gatunku. Można stworzyć wnętrze w stylu kolonialnym czy też rustykalnym. Pasuje do tego brązowy stolik pod telewizor w różnych odcieniach z widocznymi słojami drewna. Taka szafka pod telewizor skomponuje się w sypialni z dębowym łóżkiem. W salonie stworzy udane połączenie ze skórzaną sofą z drewnianym frezowanym bądź rzeźbionym wykończeniem. Można zdecydować się również na szafkę w kolorze sosny norweskiej. Sprawdzi się ona we wnętrzu urządzonym w pastelowych barwach i aranżacji w stylu prowansalskim.

Nowoczesne stoliki pod telewizor z foliowanej płyty mdf – podkreślą modernistyczną aranżację

Wybór nowoczesnych stolików pod telewizor wykonanych na wysoki połysk z mocnej, a jednocześnie lekkiej płyty mdf jest odpowiedni do wnętrza urządzonego w stylu glamour. Aksamitne wykończenia sof i foteli doskonale skomponują się z białym stolikiem pod telewizor, który dobrze odbija światło i wnętrze, podobnie jak nieodzowne w takiej aranżacji duże lustra w dekoracyjnych ramach. Na takim stoliku można postawić efektowne modernistyczne rzeźby i wazony, a także książki czy płyty, a nad nim zawiesić telewizor. W końcu w nowoczesnej aranżacji stolik pod telewizor może przejąć rolę tradycyjnego regału.

Szafki z przeszkleniami – geometria i optyczne powiększenie wnętrza

Szafki pod telewizor z przeszkleniami podkreślają reprezentacyjność salonu. Dobrze komponują się ze szklanymi i foliowanymi blatami stołów, tworząc wnętrze na wysoki połysk, zwłaszcza jeśli wykorzysta się w nim również szkliwioną podłogę. Oczywiście przeszklenia doskonale komponują się również z naturalnym rysunkiem drewna w bardziej klasycznej aranżacji. Stolik pod telewizor powinien podkreślać geometrię wnętrza, a jednocześnie zapewniać funkcjonalność poprzez dodatkowe zamykane szafki i półki, w których mogą znaleźć się zarówno płyty DVD, jak i gry na konsolę. Dodatkowa szklana półka jest idealnym miejscem na wyeksponowanie kolekcji gier i płyt obok sprzętu grającego lub konsoli. Ponadto podświetlenie szafki może być ekstrawaganckim dodatkiem, który jeszcze lepiej podkreśli aranżację.

Szafki dwukolorowe – urozmaicą każde wnętrze

Nowoczesne stoliki pod telewizor mogą łączyć w sobie dwa wykończenia frontu. Może to być zestawienie frontu laminowanego z foliowanymi bokami, podkreślającymi dodatkowe półki. Poza rozróżnieniem w materiale, może występować również kontrast kolorystyczny. Idealnie sprawdzi się w stylu pop art, ale również może uzupełnić klasycznie urządzone wnętrze. Można łączyć brąz z połyskującą czernią, co stanowi niezwykle elegancki design lub równie reprezentacyjne zestawienie brązu i szklistej bieli. Dwukolorowy stolik pod telewizor dodaje sporo finezji do zachowawczej aranżacji wnętrza salonu. Widać tu również geometrię w designie i podkreślenie jej poprzez przeciwstawne barwy mebla.

Tanie szafki pod telewizor nie muszą być nudne. Można wybierać modele z przeszkleniami i różnorodnym wykończeniem. Dzięki obecności wielu półek taki design jest niezwykle funkcjonalny. Szafka może pełnić funkcję praktyczną, a także dekoracyjną. To doskonałe miejsce na wyeksponowanie ciekawych dekoracji czy również tych bliskich sercu, jak zdjęcia rodzinne. To idealne miejsce na takie wyróżnienie również dlatego, że to tu najczęściej zbiera się cała rodzina zasiadając wspólnie na sofie. W wielu domach strefa rozrywki z telewizorem stanowi centrum życia rodzinnego. Jest też miejscem gdzie zasiada się ze znajomymi, podczas wieczorów filmowych. W szafce RTV można schować również przedłużacze, które czasem mogą być potrzebne, a psują estetykę wnętrza.