TARGI HOME DECOR zwycięzcy TOP DESIGN award 2018

Jesteśmy po pierwszych dniach targów HOME DECOR. Przemieżyliśmy kilometry hal targowych w poszukiwaniu dla Was ciekawych trendów i nowości. Już od wejścia użekł nas rozmiar przedsięwzięcia jakim był blok targów HOME DECOR, Polska Meble, Arena design.

Jakie są nasze odczucia? Co nas zaskoczyło?  Jak się bawiliśmy?

Specjalnie dla Was cykl artykułów i krótka relacja z HOME DECOR, Polska Meble i Arena design – okiem DecoDom.

Ponad 1300 marek i 12 pawilonów o powierzchni blisko 70.000 mkw. Bez wątpienia jest to największe wydarzenie wnętrzarskie w Europie Środkowo-Wschodniej. Stoiska wystawców urzekały starannością wykonania i ogromem pracy włożonym w to by prezentowały się jak najlepiej. Gratulujemy pomysłodawcą naprawdę robiły wrażenie. DecoDom był zachwycony, czuliśmy się niczym dzieci w Disneyland 😉

Pierwszego dnia poznaliśmy  zwycięzców TOP DESIGN award 2018

Wyróżniają się formą, są ergonomiczne i dobrze zaprojektowane – takie produkty nagrodziło jury w konkursie TOP DESIGN award 2018. Wszystkie można obejrzeć na specjalnej wystawie, która jest nieodłącznym elementem arena DESIGN.

Konkurs TOP DESIGN award towarzyszy arenie DESIGN od początku jej istnienia. Od 10 lat organizatorzy – wsłuchując się w opinie ekspertów zasiadających w jury – nagradzają producentów, dla których jakość wykonania oraz funkcjonalność wprowadzanych na rynek produktów jest wartością najwyższą. Podczas dotychczasowych – dziewięciu edycji konkursu nagrodzono 60 projektów wyróżniających się tymi cechami.

W grudniu 2017 jury, złożone z projektantów, akademików i specjalistów w dziedzinie designu, na podstawie przesłanych opisów i zdjęć dokonało pierwszej oceny zgłoszonych produktów. Tym samym na wystawie TOP DESIGN zaprezentowane zostały 24 produkty, reprezentujące 9 tematycznych kategorii. Ponownej ocenie projekty zostały poddane już podczas areny DESIGN.

Poziom tegorocznego konkursu był wysoki. Widać, że branża wzornicza w Polsce dynamicznie się rozwija, a producenci przywiązują coraz większą wagę nie tylko do wyglądu ofertowanych produktów. Nagrodzone projekty wyróżniają się jakością wzorniczą, co potwierdza, że design idzie w parze z funkcjonalnością” – mówi dyrektor projektu arena DESIGN Małgorzata Czubak.

Wszystkie produkty (nominowane i nagrodzone) można obejrzeć na wystawie specjalnej, która podczas areny DESIGN zlokalizowana jest w pawilonie nr 5.

Lista nagrodzonych:

I. Przestrzeń domowa:

1. Fotel RM57/ VZÓR

Zapraszamy na stronę producenta www.vzor.com

II. Kuchnia:

2. Bateria zlewozmywakowa ASTER/ DEANTE

 

Zapraszamy na stronę producenta DEANTE.

III. Łazienka:

3. Kolekcja CANDENCE/ MARMITE

Zapraszamy na stronę producenta MARMIRE.

4. Grzejnik MANHATTAN/ INSTALPROJEKT

 

Zapraszamy na stronę producenta INSTALPROJEKT.

IV. Biuro:

5. Ścianka wolnostojąca TREE SCREEN/ MIKOMAX

Zapraszamy na stronę producenta MIKOMAX.

6. System mebli akustycznych SoundRoom/NOTI

 

Zapraszamy na stronę producenta NOTI.

V. Ogród:

7. Narzędzia pielęgnacyjne PASTEL/ KABO & PYDO

Zapraszamy na stronę producenta PASTEL/ KABO & PYDO.

VI. Oświetlenie:

8. Lampy Sunray Premium/ LUMELINE

Zapraszamy na stronę producenta LUMELINE.

VII. Materiały i komponenty:

9. Zestawy kołowe z serii LINEA / TENTE

Zapraszamy na stronę producenta TENTE.

Więcej informacji o nagrodzonych produktach i ich wykonawcach w kolejnych artykułach na DecoDom!!!!!