Targi wyposażenia i aranżacji wnętrz – Festiwal Wnętrz – podsumowanie

Kolejna, 12 edycja Festiwalu Wnętrz za nami. Weekend od 9 do 10 czerwca spędzony z Festiwalem był czasem pełnym inspiracji, a Kraków przez dwa dni stał się centrum miłośników designu i dobrych wnętrz. Festiwalu Wnętrz 2018 tworzyło prawie 100 wystawców oraz blisko 3000 odwiedzających. W ciągu dwóch dni mieliśmy możliwość wysłuchać wykładów pełnych wiedzy i wnętrzarskich ciekawostek.

 

Dzień 1.

W pierwszym dniu targów swoją wiedzą podzielili się: Soffio&Paggio opowiadając o ogrzewaniu ściennym w inteligentnym domu. Studio projektowe Make it yours z Tomaszem Chruścielem na czele odpowiadało na pytanie: Dlaczego warto zatrudnić architekta wnętrzoraz na co zwracać uwagę przy wyborze mieszkania. O kolorach i trendach 2018 roku opowiadała Izabela Żak z firmy Flügger. Aleksandra Gajewska z AWW Studio pokazałakilka trików na udany projekt estetycznych i funkcjonalnych łazienek. Artur Indyka – projektant wnętrz oraz prowadzący program Meblokreacje na kanale Domo+ odkrył przed nami tajniki tkanin w kontekście dekoracji okiennych. Sobotnie spotkania zakończyliśmy Q&A i spotkaniem z „Księgą Trendów 2018”, które poprowadziła Diana Nachiło z wydawnictwa meble.pl.

fot. Festiwal Wnętrz 2018 – I fotorelacja okiem Anny Laskowskiej

Dzień 2.

Drugi dzień Festiwalu rozpoczął się relacją z tegorocznych targów w Mediolanie oraz świeżym spojrzeniem Szkoły Wnętrz i Przestrzeni na technologie i styl we wnętrzach kuchennych i łazienkach. O designie dla najmłodszych opowiedziała Monika Skuza – head of PR platformy internetowej dla miłośników unikatowych przedmiotów – DaWanda. Filip Sprienger wyjaśnił czym jest dom, na podstawie książki 13 pięter i tekstów dla magazynu Vogue. Spotkania wykładowe zakończyła  prof. dr hab. Czesława Frejlich – kurator wystawy w Muzeum Narodowym w Krakowie „Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po roku 1989”.

Na Festiwalu nie zabrakło również kreatywnych warsztatów zorganizowanych przez:

  • Pracownię PoWoli, dzięki której odkryliśmy wszystkie tajemnice filcu.
  • Litograf Studio, czyli nauka niepowtarzalnej techniki druku i mnóstwo inspiracji na dekoracje wnętrza.
  • Zieloną Wronę, która przeprowadziła warsztaty z biosfery i japońskiej techniki uprawy roślin – Kokedama.

Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się m.in. stoiska Flugger Farby prezentujące najnowsze trendy dekoracyjne i kolorystyczne dla wykończenia powierzchni. Pres-Bois pokazał kolekcje mebli mocno inspirowaną naturą i górami mi.n zielone ściany z mchu i niepowtarzalne drewniane stoły. Niezwykle szeroką gamę osprzętu elektroinstalacyjnego do każdego wnętrza pokazał Kontakt Simon.GROHE postawiło na niestandardowe stoisko i stworzyło mobilną strefę relaksu dla odwiedzających wraz z ekspozycją produktów do kuchni i łazienki. Nie zabrakło zielonych ścian, leżaków i muzyki na żywo. Dodatkową atrakcją była zbiórka plastikowych butelek wymienianych na praktyczny tritanowy bidon i orzeźwiająca woda z GROHE Blue Home. Kulturę krajów orientalnych i ręcznie robione płytki marokańskie zaprezentowały Płytki Orientu. Niepowtarzalne meble drewniane, ramy do luster i dodatki powstające z niszczejących chat kresowych pomieszane z nowoczesnym designem to stoisko firmy Retrowood. Pracownia METAFORMA zaprezentowała unikalne meble tapicerowane, krzesła i stoły mi.in. od Comforty czy Noti. Autorskie projekty tapet z niepowtarzalnymi motywami geometrycznymi, roślinnymi i abstrakcją pokazał otwarty na piękno White Fox, a spersonalizowane mapy nieba uwiecznione na plakatach to stoisko Strellas. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się również ręcznie robione zegary ścienne FAMART, wykonane z wysokiej jakości sklejki.

Zgodnie z  Laurie Pressman – wiceprezesem Instytutu Pantone®, który o tegorocznym kolorze roku mówi: „(…) Ultra Violet komunikuje oryginalność, pomysłowość i wizjonerski sposób myślenia, który wskazuje drogę do przyszłości(…)”. Życzymy wszystkim wszystkiego co Ultra Violet sobą symbolizuje i zapraszamy już na Festiwal Wnętrz 2019.

Do zobaczenia! Virtus Studio Organizator targów Festiwal Wnętrz!

Katalog festiwalowy:

http://bit.ly/KatalogFestiwalWnetrz2018

Odwieź nas też na: