Tematyczny pokój dziecięcy

Urządzenie stylowego pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie dekoracyjne. Pokój dziecięcy może mieć duży wpływ na rozwój wyobraźni, kreatywności ale również na relacje międzyludzkie dzieci. Oto kilka pomysłów na tematyczne pokoje dziecięce.

1. Młodzieżowy pokój w rockowym klimacie

Nietuzinkowe meble z metalowymi okuciami dają przysłowiowego pazura. Symetryczna zabudowa nad zagłowiem łóżka jest ozdobą samą w sobie. Taki pokój idealnie będzie współgrać z temperamentem nie jednego skate.

pokoj_rock

2. Pokój pilota

Modele samolotów jako niepowtarzalna dekoracja pokoju dziecięcego? Czemu nie! Retro modele szybowców i błękit ścian daje klimat niebiańskości. W takim pokoju śmiało można odlecieć do krainy fantazji.

pokoj_pilota

 

pokojpilota2

3. Pokój dla małego Pirata

Łóżko w zabudowie jako okręt galeon, kilka pirackich dodatków i już mamy klimat niczym z Piratów z Karaibów.

piraci

 

piraci2
Scenki tematyczne na ścianach to świetna alternatywa dla nudnych białych ścian. Do tego klimatyczna lampa, kufer i pokój gotowy.

4. Pokój młodzieżowy inspirowany muzyką

Od najmłodszych lat warto wspierać pasje dzieci. Stare płyty winylowe oraz sprzęt grający są świetną dekoracją. Klimatyczna pościel dopełni wnętrze.

vinyle

5. Pokój podróżnika

Meble kolonialne w połączeniu z dekoracjami o tematyce podróżniczej to połączenie które zawsze świetnie wygląda. Stare walizki, kufry idealnie przydadzą się do przechowywania szpargałów małego podróżnika.

podroznik

6. Pokój w leśnym klimacie

Dzieci uwielbiają biwakować dlatego pomysł z leśnym pokojem jest bardzo trafiony. Baldachim imitujący namiot nad łóżkiem dodaje całego uroku.

las

7. Pokój Star Wars

A może Twoje dziecko fascynuje się sagą Star Wars?

starwars

8. Pokój jak stacja kosmiczna NASA

W takim pokoju międzygalaktyczne wyprawy to tylko kwestia czasu. Rozbudź wyobraźnię swojego dziecka.

nasa

A jak wygląda pokój Waszego dziecka? Czy też urządziliście go tematycznie? Podzielcie się z nami Waszymi posłami w komentarzach.

Foto: iloveid.ru