TOP 5 SPOSOBÓW NA SPRYTNE ODŚWIEŻENIE WNĘTRZA!

Znudził Ci się już Twój salon, sypialnia, a może biuro? Chcesz coś zmienić, ale nie masz ochoty na remont? Postaw na detale! Modne elementy wystroju wnętrz sprawią, że pokój będzie wyglądał o wiele przytulniej lub bardziej elegancko w zależności od celu, jaki chcesz osiągnąć. Oto 5 prostych sposobów, dzięki którym odświeżysz wnętrze bez wysiłku!

1.      Reprodukcje, obrazy, sztuka nowoczesna na ścianach

Jeżeli Twoje ściany są nudne i za wiele się tam nie dzieje, doskonałym sposobem jest stworzenie w danym pomieszczeniu „ściany ze sztuką”. Bardzo modne ostatnio są kąciki motywujące, gdzie część pokoju zajmują cytaty w ramkach oraz obrazy bliskie naszemu sercu. Inwestuj także w malowane dzieła, nieznanych jeszcze artystów. Są często przepiękne a kosztują bardzo niewiele. Ścianę wykorzystaj także do powieszenia antyramy z „mind map”. Wytnij z kolorowych gazet elementy, które wskazują na cele, jakie osiągnąć chcesz w danym roku. Bierzesz ślub za 10 miesięcy? Zrób kreatywną antyramę z wymarzoną suknią ślubną, wystrojem sali, pieniędzmi (wiadomo, trzeba je zaoszczędzić), kwiatami itp. Codzienny widok takiej antyramy motywuje, a do tego jest to super tani sposób na zagospodarowanie ściany!

2.      Panele ścienne oraz nietypowe zasłony

Niezwykle skutecznym sposobem na błyskawiczne odświeżenie wnętrza jest po prostu aplikacja skórzanych paneli ściennych, z dowolnie wybraną przez ciebie kompozycja, np. 15 kwadratów w różnych rozmiarach. „Takie panele są bardzo eleganckie i nowoczesne, świetnie nadają się do salonu lub do biura. Dużą zmianę da nam także ozdobienie okna np. nietypowymi zasłonami z delikatnych łańcuszków z geometrycznymi aplikacjami” – mówi Piotr Gawor, właściciel marki Gawor Collection.


3.      Lampki, lampiony, nietypowe oświetlenie

Ten trend jest już bardzo mocno widoczny, zwłaszcza kiedy nadchodzi zima i więcej czasu spędzamy przy sztucznym świetle. Jeśli chcemy, by pomieszczenie było bardziej przytulne, koniecznie kupmy małe lampki o jednolitej, ciepłej barwie. Lampki na prąd lub piękne lampiony czy ledy na baterie, wystarczy ułożyć na stoliku, włożyć do szklanej misy czy wazonu, okręcić wokół ramy łóżka lub zawiesić przy firance. Efekt jest niesamowity!


4.      Dywany, dywaniki

Gdy ściany i okna są już zagospodarowane, czas na podłogę. W zależności od jej stanu, warto kupić po prostu pasujący dywan. I nie mówimy tu już o wielkich dywanach (chyba, że chcesz przykryć całą podłogę, bo nie jest w najlepszym wizualnym stanie), ale o mniejszych dywanikach, które mają sprawić, że pokój będzie bardziej przytulny (dywany z długim włosiem do sypialni) lub bardziej elegancki (z krótkim włosiem o geometrycznym kształcie). Takie dywany np. od Gawor Collection, wykonane ze skóry posłużą przez wiele lat i zrobią ogromną różnicę w wystroju wnętrza.


5.      Poduchy, kapy, obrusy

Jeżeli masz niewielki budżet, a marzysz o urozmaiceniu pokoju, sięgnij po wszelkie ozdoby, takie jak obrusy, bieżniki, serwety, narzuty, koce czy poduchy. Możesz nimi pięknie udekorować wnętrze, zakryć to, czego nie chcesz pokazywać oraz nadać pomieszczeniu określony charakter. Ma być kolorowo i orientalnie? Sięgnij po złoto, czerwień, zieleń, fiolet. Może wolisz bardziej eleganckie i minimalistyczne wystroje? Wybierz poduszki w odcieniach szarości lub beżu, najlepiej w jednej lub dwóch barwach i dodaj do tego elegancki bieżnik na stół.


Wszystkie powyższe sposoby można połączyć i stworzyć całkowitą metamorfozę wnętrza, bez żadnego remontu. Możesz także wybrać jedną lub dwie z propozycji, które najłatwiej jest ci wykonać. Ważne by od czasu do czasu zmieniać swoje otoczenie bez zbędnego wydawania dużych pieniędzy.