“Urban Jungle” to nowy trend zwrócony ku naturalnym rozwiązaniom. Oznacza wprowadzenie roślinnych motywów (najczęściej egzotycznych) do nowoczesnych projektów Home & Garden.
Nawiązania do egzotyki
Styl “Urban Jungle” nawiązuje do przyrody, często dzikiej i egzotycznej! Jego kolorystyka najczęściej oscyluje wokół palety zieleni i złota, ale nie tylko. Styl ten wymaga bardziej wyrazistych aranżacji, bogatych w nasycone kolory takie jak: butelkowa zieleń, szmaragd, czerwień czy kanarkowy żółty. Doskonale komponują się z naturalnym drewnem. Przykłądem jest fotel Liu marki OUTLIV., którego ramę wykonano z drewna teakowego, a poduszki z ciasno tkanego poliakrylu w ciepłym kawowym kolorze.
Dodatki i meble “Urban Jungle”
Ogromne, niekiedy wijące się po całym pomieszczeniu rośliny to był styl charakterystyczny dla lat 90. Następnie nastała epoka sterylnych wnętrz. Wraz z trendem “Urban Jungle”, który przeżywał swój prawdziwy tryumf w 2017 roku, rośliny powracają do łask i to w rozmiarze XXL. Palmy, paprocie, sukulenty, kaktusy, bluszcze i hitowe monstery – te rośliny królują obecnie we wnętrzach.
Zasłony, poduszki, meble
Klimat “Urban Jungle” osiągniemy nie tylko za pomocą żywych roślin. Równie dobrze sprawdzą się te pojawiające się na płytkach, tkaninach i tapetach. Inną propozycją, jest postawienie na tkaniny. Możemy je zastosować na zasłonach, poduszkach, tapicerkach mebli.
Styl ten uzupełniamy meblami, które tonują żywą kolorystykę naturalnymi tworzywami. Meble ogrodowe od OUTLIV. doskonale wpisują się w ten trend. Producent korzysta z natury i przy zastosowaniu drewna teakowego, drewna z recyclingu, sznurka czy kamiennych blatów i osiąga efekt “Urban Jungle“. Wszystkie wymienione meble dostępne są w outlecie mebli ogrodowych w Wysogotowie pod Poznaniem. Jest to miejsce, które od 3 lat dyktuje trendy w urządzaniu tarasów i ogrodów w Polsce. Oferta sklepu doskonale wpisuje się w światowe trendy związane ze zrównoważonym rozwojem, dlatego szereg oferowanych w nim produktów powstało z drewna odzyskanego. To odpowiedź na dzisiejszą potrzebę ponownego wykorzystywania materiałów.