Święto Ceramiki wśród kwiatów

Manufaktura w Bolesławcu postanowiła uczcić tegoroczne bolesławieckie Święto Ceramiki (14-19 sierpnia), organizując specjalną wystawę poświęconą kwiatom i naczyniom z kwiatowymi dekoracjami. „Uczta kwiatów” to połączenie florystycznych kompozycji i ceramiki przygotowane przez Magdę Gazur.

Święto Ceramiki w Bolesławcu

Święto Ceramiki to niezwykłe wydarzenie dla Bolesławca i całego regionu od lat związanego z produkcją kamionkowych, ręcznie dekorowanych naczyń. Festyny, kiermasze ceramiki, wystawy, występy artystów i wiele innych atrakcji czekają co roku nie tylko na mieszkańców miasta, ale także na tysiące turystów, którzy specjalnie na te okazję przyjeżdżają tu nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. Zagorzali miłośnicy i kolekcjonerzy naczyń z kobaltowymi motywami potrafią pod tym kątem planować swoje urlopy!

Manufaktura w Bolesławcu

Manufaktura w Bolesławcu jako jeden z lokalnych producentów również przygotowuje się niezwykle starannie do tego wydarzenia i już dziś zaprasza wszystkich na wystawę „Uczta kwiatów” przygotowaną przez Magdę Gazur, główną projektantkę firmy. Wystawa odbędzie się w dniach 17-19 sierpnia na terenie firmy, przy ul. Gdańskiej 30 w Bolesławcu. Na terenie otaczającym zakłady Manufaktury zwiedzający będą mogli zobaczyć stoły ozdobione unikalnymi florystycznymi kompozycjami i ceramicznymi naczyniami z kolekcji Manufaktury – w niecodziennych, inspirujących połączeniach.

Inspiracja do zorganizowania wystawy „Uczta kwiatów”

Inspiracją do „Uczty kwiatów” jest oczywiście nowa kolekcja Manufaktury w Bolesławcu, która została niezwykle ciepło przyjęta przez klientów. „Nasz katalog i prezentacja kolekcji podczas Łódź Design Festival pokazały nam, że ludzie bardzo doceniają naturalny, sielski charakter Flower Line. Podczas tegorocznego Święta ceramiki chcemy ten koncept kontynuować i zaprezentować na żywo, na świeżym powietrzu serię kolejnych, inspirujących aranżacji w których żywe kwiaty i rośliny dekoracyjne współgrają z tymi namalowanymi na ceramice.” – zapowiada Paweł Zwierz, „Uczta kwiatów” współwłaściciel Manufaktury.

„Uczta kwiatów”

„Uczta kwiatów” ma być także inspiracją do kreatywnego, pełnego wyobraźni zastosowania ceramicznych naczyń. Ma udowodnić, że nie tylko wazony mogą służyć do tworzenia i prezentacji kwiatowych kompozycji, że kwiatowe malowane dekoracje świetnie idą w parze z bogactwem bukietów z polnych, dzikich kwiatów. „Chciałabym zachęcić oglądających te wystawę do częstszego sięgania po kwiaty przy różnych okazjach, nie tylko tych szczególnie uroczystych i wyjątkowych. Bukiet chabrów i rumianków zerwanych na polnej miedzy czy kilka gałązek z naszego ogródka może stworzyć równie ciekawą i atrakcyjną dekorację co egzotyczne kwiaty z kwiaciarni. Warto w ten sposób dodać swojemu codziennemu życiu kolorów” – podkreśla Magda Gazur.

Oczywiście kwiatowa wystawa to tylko jedna z ceramicznych atrakcji czekających w sierpniu na gości Manufaktury. Podczas Święta Ceramiki nie zabraknie też ceramicznych warsztatów, specjalnych promocji w firmowych sklepach czy prezentacji nowości.

Zapraszamy śledzenia profilu Manufaktury na Facebooku

Strony www, gdzie wkrótce pojawi się

więcej informacji na temat harmonogramu wydarzeń.

 

Odwieź nas też na: