Upcycling w roli głównej – stare książki

Z okazji Dnia Ochrony Środowiska pragniemy zainspirować do tworzenia nowych przedmiotów ze starych, wydawałoby się niepotrzebnych już rzeczy.

W dobie nadmiernego konsumpcjonizmu dostrzec można dwa typy ludzi: tych którzy na potęgę kupują i wyrzucają rzeczy oraz tych, którzy próbują walczyć z marnotrawstwem i szerzą ideę upcyclingu.  Czym jest upcycling? Dlaczego jest tak bardzo ważny? Zapraszamy do lektury!

Upcycling – dla kogo?

Upcycling to nie tylko wyraz buntu ale także coraz większej świadomości ekologicznej ludzi, którzy wierzą, że nawet pojedyncze działania mogą mieć wpływ na ratowanie i ochronę środowiska przyrodniczego. Planeta ziemia jest nadmiernie eksploatowana, wysypiska pękają w szwach, po Pacyfiku dryfuje przeogromna wyspa z odpadów. Śmieci zalewają nas z każdej strony. Okazuje się, że sama segregacja śmieci nie wystarczy. Koniecznie musimy zmienić myślenie i starać się nie produkować odpadów w ogóle. Czy jest to możliwe? (Więcej o upcyclingu na DecoDom)

Spróbujemy zarażać optymistycznym myśleniem i pokazać, że dzięki idei upcyclingu, nie tylko możemy mieć swój wkład w ratowanie świata, ale dzięki temu możemy też urządzić swój dom dzięki i stworzyć niepowtarzalne, nietuzinkowe meble i przedmioty.

Przedstawiamy cykl artykułów Upcycling w roli głównej! Zmieniajmy razem świat!

Serię artykułów otwierają stare książki. Jak się okazuje książki to bardzo wdzięczny i twardy materiał, z którego można wyczarować cuda. Przekonajcie się sami!

  1. Dekoracje

 

2. Meble

3. Lampy

Upcykling jest to nadawanie starym przedmiotom nowego życia i większej wartości, zmiany ich funkcji oraz często także i formy. Najważniejsza jest wyobraźnia i kreatywność. Dzięki temu powstają niepowtarzalne i przedmioty. Nieważne, czy są to meble, akcesoria do domu, dodatki do garderoby czy też obrazy i rzeźby.

Polecamy nasze artykuły o tej tematyce:

Upcycling – Old Jeans

Upcycling – Light my Fire

Po więcej inspiracji zapraszamy na nasz profil na Pinterest.