Verticale – cena, zalety, czy warto?

zdjęcie: pixabay.com

Osłony okienne są wykorzystywane od stuleci, służąc zarówno podniesieniu komfortu wnętrz, jak i celom dekoracyjnym. Obecnie nie tylko zapewniają intymność czy zaciemniają pomieszczenia. Dzięki nowoczesnym materiałom i metodom produkcji skutecznie chronią przed promieniami UV, stratą ciepła czy mają znaczący wpływ na stylizację. Jednym z modnych typów osłon okiennych są verticale.

Verticale, czyli pionowe dekoracje okien

Potrzeba indywidualizacji otoczenia, dzięki której jednostka czuje się wyróżniona w społeczeństwie, sprawia, że większość osób sięga po nietypowe rozwiązania aranżacyjne. Kreowanie własnego stylu rodzi zapotrzebowanie na nowe materiały i wzory. W efekcie na rynku pojawiają się produkty w coraz to nowych kształtach, wymiarach, kolorach czy z nietypowymi dekoracjami. Verticale są przykładem takich przesłon okiennych, które nie tylko przeszły ewolucję formy, ale i wzornictwa.

Cechą, która wyróżnia te dekoracje okien, jest pionowy układ lameli. Verticale mają bowiem konstrukcję podobną do standardowych żaluzji – z tą różnicą, że pojedyncze pasy swobodnie zwisają ku dołowi, zamocowane jedynie górną krawędzią. Podobieństwo do żaluzji dotyczy także sposobu odsłaniania i zasłaniania okna. Lamele obracają się wokół własnej, pionowej osi, układając w jedną płaszczyznę lub ustawiając równolegle do siebie.

Osłony okienne o wielu zaletach

Pionowe żaluzje okienne mają wiele zalet. Do najważniejszej z pewnością można zaliczyć to, że sprawdzają się w przypadku bardzo dużych okien. Dzięki temu są doskonałym wyborem do biurowców, witryn wystawowych, okien widokowych, a także do salonów z dużymi przeszklonymi ścianami. Ponadto verticale:

  • poprzez regulację położenia lameli pozwalają precyzyjnie regulować ilość wpadającego światła,
  • zależnie od potrzeb mogą być rozsuwane na lewą lub prawą stronę,
  • dzięki wyborowi tkaniny mogą służyć jedynie do ochrony przed słońca, jak i do zaciemnienia wnętrza,
  • są dostępne w różnych szerokościach lameli, co pozwala na dopasowanie do stylizacji i kubatury wnętrza,
  • są łatwe do utrzymania w czystości.

Żaluzje pionowe są bardzo proste w montażu i demontażu. Pojedyncze lamele można odpinać od górnej listwy, a po umieszczeniu w specjalnym woreczku ochronnym – wyprać w pralce.

Firma wykonująca verticale na wymiar w Warszawie: https://producentrolet.pl/oferta/zaluzje-pionowe-verticale.html

zdjęcie: pixabay.com

Verticale z nadrukiem i w wielu kolorach

Jedną z niewątpliwych zalet verticali jest różnorodność wzornicza i kolorystyczna. Szeroka gama barw w połączeniu z różnymi wymiarami lameli są bogatym narzędziem do kreowania klimatu wnętrz. Za ich pomocą można optycznie zmieniać proporcje i wielkość pomieszczeń. Można też je rozjaśniać, przyciemniać, wprowadzać barwne akcenty np. intensywnej czerwieni w połączeniu z białym wyposażeniem.

Producenci i sprzedawcy oferują też verticale z nadrukiem oraz wykonane ze wzorzystych tkanin. Różnice pomiędzy jednymi i drugimi polegają na tym, że w przypadku nadruku po zasłonięciu okna na osłonie pojawia się np. panorama miasta, pejzaż lub inna kompozycja graficzna. Takie osłony okienne mają wyjątkowe walory dekoracyjne i pomagają tworzyć nastrój egzotyki, bliskości naturze czy klimat biznesowy.

Gdzie kupić verticale okienne i ile to kosztuje?

Urządzasz dom lub biuro i zastanawiasz się, gdzie kupić verticale z nadrukiem? Pionowe dekoracje okien są dostępne w wielu sklepach oraz w firmach, które zajmują się też ich montażem. W Warszawie oferuje je firma ADECO, która profesjonalnie i szybko zamontuje żaluzje pionowe w Twoim domu. Firma ta oferuje bezpłatny pomiar i doradztwo w wyborze najbardziej pasujących dodatków okiennych.