Wadi zawsze na swoim miejscu

Pochodzące z języka arabskiego i hebrajskiego słowo „wadi”, które oznacza dolinę, wąwóz dało nazwę innowacyjnej kolekcji mebli modułowych, którą Tomek Rygalik zaprojektował dla marki Nobonobo.

 

Nowa kolekcja Nobonobo, w skład której wchodzą sofa, fotel i pufa, może przywoływać skojarzenia z designem lat 70. I faktycznie, modele luźno odwołują się do tej stylistyki. Forma mebli wywodzi się jednak z ich innowacyjnej konstrukcji. A to za sprawą niewielkich modułów, swego rodzaju „plastrów” o szerokości zaledwie dwudziestu centymetrów. Dzięki nim kolekcja Wadi to wyjątkowo uniwersalne modele. Zmieszczą się w niewielkim mieszkaniu, a także wypełnią obszerny salon domu. Wszędzie, gdzie się znajdą będą na swoim miejscu, nie przytłaczając przestrzeni, a nawet stając się jej charakterystycznym akcentem.

Powstanie prototypowego modelu Wadi wymagało niezliczonych prób i konstruktorskich eksperymentów. Dzięki połączeniu doświadczenia Studio Rygalik i znajomości meblarskiego rzemiosła Nobonobo powstała kolekcja, która łamie schematy i typowe rozwiązania. – Meble modułowe są lubiane przez użytkowników i obecne w wielu domach. Jednak Wadi wprowadza innowację do tej kategorii. Wadi zapoczątkowuje nowy sposób myślenia o modułowości, pozwalając na precyzyjne dostosowanie skali mebla do wielkości wnętrza – komentuje Tomek Rygalik, dyrektor artystyczny Nobonobo.

Projekt Wadi przełamuje jeszcze jedną barierę, a dotyczy ona nie tylko jakości, ale także cyklu życia produktów oraz możliwości ich ponownego przetworzenia. Współcześni konsumenci oczekują mebli przyjaznych środowisku, pozwalających na łatwe utrzymanie w czystości, a także dających możliwość naprawy lub modyfikacji. Nowości Nobonobo są odpowiedzią na te potrzeby. Meble wykonane są z najwyższej jakości materiałów, pokrowce poszczególnych modułów można samodzielnie zdjąć i wyprać, a elementy konstrukcji po demontażu są odpowiednie do ponownego wykorzystania.

Innowacyjność nowej kolekcji Nobonobo, idea stojąca za jej stworzeniem oraz unikalny, charakterystyczny design szybko zostały docenione przez branżę. Niespełna miesiąc po premierze, projekt Wadi zdobył nagrodę w prestiżowym plebiscycie Must Have 2020 organizowanym przez Łódź Design Festival.

Więcej na: www.nobonobo.pl