150-latek w doskonałej formie

wakacje w hiszpanii w 150 letnim domu
W Majorce zakochuje się po uszy każdy kto miał szczęście przynajmniej raz postawić stopę na tej hiszpańskiej wyspie. Lazurowa woda, krajobrazy idealnie łączące niesamowite góry Sierra de Tramuntana i płaskie tereny wypełnione winnicami oraz czarującymi, intymnymi miasteczkami.

O skarbach ukrytych w majorkańskich pueblos można rozprawiać godzinami, dziś chcemy pokazać prawdziwy architektoniczny klejnot, ukryty w Pollensie.

Domek znajduje się w historycznym centrum Pollensy, miasta położonego na najbardziej północnej części wyspy. Willa to tradycyjny 3-piętrowy dom, jeden z tych które podziwiać można w niewielkich majorkańskich osadach. Para architektów – Detlef i Ulrike Rahe, całkowicie straciła głowę dla tego miejsca i zdecydowała się odrestaurować dom. Najważniejsze w projekcie było zachowanie charakteru i wspomnień wyłaniających się z każdego kąta tej pięknej willi, nadając przy tym lekkości ciężkim, historycznym murom (w końcu dom liczy ponad 150 lat!)

wakacje w hiszpanii w 150 letnim domu

Dziś mieszkanie cieszy się posiadaniem wewnętrznego patio z basenem wypełnionym słoną wodą, położonych na różnych poziomach tarasów i przestrzenią wypełnioną po brzegi doskonałym gustem.

wakacje w hiszpanii w 150 letnim domu

Nowoczesny design, szkło, naturalne materiały i kolory idealnie łączą się ze starymi murami dającymi przyjemny chłód podczas gorącego majorkańskiego lata.

wakacje w hiszpanii w 150 letnim domu

Projekt przebudowy i wystroju koordynował LF91 Project Management, dziś dom można wynająć za pośrednictwem Wakacje-Hiszpania.pl

Teraz i Ty możesz tworzyć decodom.pl + dodaj artykuł