Wanna dwuosobowa z hydromasażem, czyli połączenie idealne

Wybór wanny to jedna z najbardziej istotnych decyzji, którą trzeba podjąć podczas aranżacji łazienki. Element ten musi spełniać szereg wymogów dotyczących m.in. odpowiedniego wyglądu, kształtu, wymiarów, jakości i komfortu użytkowania. Z tego powodu dużym zainteresowaniem cieszy się wanna podwójna, również z funkcją hydromasażu. Co zatem warto wiedzieć na ich temat?

Wanna z hydromasażem i jej najczęściej wymieniane zalety

Osoby, które urządzają łazienkę, często mają dylemat, czy popularna w ostatnich sezonach wanna z hydromasażem to rzeczywiście odpowiedni pomysł. Z pewnością warto wziąć to rozwiązanie pod uwagę ze względu na ilość zalet – podkreśla ekspert ze sklepu Tania Łazienka.

Ogromną korzyścią, jaką daje taka wanna, jest pozytywny wpływ na zdrowie i kondycję użytkownika. Przede wszystkim kąpiel w takich warunkach niezwykle relaksuje, pomaga w pozbyciu się napięć, poprawia nastrój, skutecznie eliminuje stres i bezsenność. Nie bez znaczenia jest również zbawienne oddziaływanie na funkcjonowanie pracy układu oddechowego, krwionośnego, pokarmowego i nerwowego. Wanna z masażem to z pewnością idealne rozwiązanie dla osób cierpiących na rozmaite schorzenia (np. nadciśnienie, reumatyzm), problemy z kręgosłupem, żylaki, urazy, skurcze. Wiele kobiet podkreśla, że hydromasaż to bardzo dobry, a przede wszystkim skuteczny sposób na bóle miesiączkowe i cellulit.

Duża wanna dwuosobowa – długa czy szeroka?

Podczas urządzania łazienki ważną kwestią są wymiary każdego elementu wyposażenia. Wanna dla dwojga ma najczęściej kształt prostokątny lub owalny. W takim wypadku wymiary poszczególnych modeli zależne są od tego, w jakim systemie usadowione są osoby zażywające kąpieli. Jeśli wanna podwójna zaprojektowana jest tak, że użytkownicy siedzą obok siebie, wówczas musi mieć szerokość nie mniejszą niż 110 centymetrów. Z kolei w przypadku, gdy osoby kąpiące się umiejscowione są na wprost siebie, ważna jest długość, która powinna wynosić ok. 200 centymetrów. Istnieją również narożne wanny dla dwojga, które znacznie łatwiej jest dopasować do wnęki lub postawić w rogu. Należy także wspomnieć o możliwości zamówienia dwuosobowej wanny na wymiar, co daje pełną gwarancję idealnego dostosowania jej wymiaru i kształtu do danego wnętrza – uzupełnia ekspert ze sklepu tanialazienka.com

Cena wanny dwuosobowej

Wiele osób pewnie zastanawia się, ile kosztuje wanna dwuosobowa. Nie da się podać tu precyzyjnej kwoty, ponieważ cena zależy od kilku czynników. Ważne jest m.in. to, z czego wykonany jest taki produkt oraz czy posiada dodatkowe funkcje, takie jak choćby wspomniany hydromasaż, podświetlenie czy podnoszące komfort kąpieli zagłówki, oparcia i podłokietniki. Klasyczna wanna podwójna akrylowa w standardowej wersji bez żadnych udogodnień to najczęściej koszt od 1500 zł do 2000 zł. Cena zawsze wzrasta, gdy produkt ma dodatkowe elementy lub wykonany jest z innego rodzaju materiału. Przykładem jest np. wanna dwuosobowa z drewna, która może kosztować nawet kilka razy więcej.

Najczęściej spotykane rodzaje wanien

Kształty wanny

Producenci wanien tacy jak Pureze czy Massi oferują szeroką gamę produktów. Poszczególne wersje możemy podzielić według kilku kryteriów. Jednym z nich jest kształt – wanna podwójna lub pojedyncza z hydromasażem najczęściej ma kształt prostokąta, kwadratu czy owalu, ale nie są to jedyne dostępne opcje. W sklepach znaleźć można także warianty okrągłe, sześciokątne, a nawet ośmiokątne.

Miejsce montażu wanny

Osobną kwestią jest sposób umiejscowienia i montażu wanny. Najczęściej spotykane są modele przyścienne, choć coraz więcej użytkowników korzysta z możliwości zakupu narożnej wanny z hydromasażem. W tym wypadku do wyboru są modele o kształcie symetrycznym lub asymetrycznym.

Rodzaj zabudowy wanny

Wanny można również podzielić na modele do zabudowy (komponujące się z np. płytkami łazienkowymi) i wersje wolnostojące, które stanowią oryginalny element dekoracyjny wnętrz.

Materiał wanny

Wymieniając typy wanien z hydromasażem, trzeba też wspomnieć o rodzaju materiału. Do najpowszechniejszych opcji należy akryl, który jest trwały i odporny na wszelkie uszkodzenia. Popularne są także modele żeliwne lub wykonane ze stali emaliowanej.

Podsumowanie

Jeszcze do niedawna wanna dwuosobowa z hydromasażem kojarzona była z luksusem. Dziś jednak coraz więcej osób przekonuje się, że domowe jacuzzi nie musi kosztować majątku, przez co może sobie na taki komfort pozwolić naprawdę wielu ludzi. Ceny zaczynają się już od ok. 3000 złotych za standardowe modele. Kwota ta rośnie z każdym kolejnym elementem i funkcją, jaką posiada wanna (oświetlenie, głośniki, odbiorniki, czujniki temperatury itp.). Na koszt produktu wpływa również jego wielkość, sposób sterowania, system masażu i dezynfekcji, rodzaj i liczba dysz. Do podstawowej ceny samej wanny z hydromasażem trzeba niekiedy doliczyć ewentualny wydatek na dokupowane oddzielnie elementy w postaci np. wygodnych zagłówków – kończy ekspert ze sklepu Tania Łazienka.