Wanny wolnostojące – relaks, design, ponadczasowość…

Współczesna aranżacja wnętrz przywiązuje bardzo dużą rolę do tego aby wygląd łazienki był dopasowany do stylistyki pozostałych pomieszczeń w domu, jednak aby było to możliwe bardzo istotny jest odpowiedni dobór armatury łazienkowej. Szczególną uwagę należy wrócić na wybór wanny, która poprzez swój większy gabaryt dominuje w pomieszczeniu. Jaką wannę wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Relaks

Dla wielu łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, ponieważ to w nim wiele osób zażywa długich kąpieli, które są nieodzownym elementem sprzyjającym relaksowi. Dlatego właśnie odpowiedni dobór wanny jest kluczowy by móc w pełni korzystać ze swojej łazienki jak z własnej, domowej strefy spa. Jakie warunki musi spełnić wanna idealna by móc w pełni zadowolić wszystkich użytkowników? Dla wielu nadrzędne znaczenie będzie mieć rozmiar wanny, by móc swobodnie przyjąć najbardziej komfortową, sprzyjającą relaksowi pozycję. Większa wanna to również możliwość zażywania romantycznych kąpieli we dwoje, co sprzyja zacienianiu więzi i dbaniu o relacje miedzy ludzkie.

Design

Czasy kiedy łazienki pełnilī tylko funkcję dbania o higienę już dawno przeminęły. Wraz z podniesieniem standardów życia zwiększyło się również wyobrażenie o łazienkach. Dzisiaj łazienki niosą dumnie miano pokoi kąpielowych, gdzie każdy szczegół wystroju jest starannie zaprojektowany. Wystrój współczesnych łazienek ma być funkcjonalny ale i ładny. Niejednokrotnie to właśnie wygląd łazienki determinuje wygład reszty pomieszczeń. Podobnie jest z doborem wanny. Od jej wyglądu zależy jak wyglądać będzie cała łazienka. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo modeli wanien, jednak zaobserwować można że bardzo dużą popularnością cieszą się wanny wolnostojące, które wpisują się we współczesny trendy aranżacji wnętrz. Dzięki temu że ustawić można wannę wolnostojącą w dowolnym miejscu daje to wiele możliwości aranżacji, często nietuzinkowych i oryginalnych.

Ponadczasowość

Projektanci armatury łazienkowej dołożyli wszelkich starań aby wygląd zaprojektowanych przez nich wanien wolnostojących był ponadczasowy. Dzięki swoim kształtom oraz rodzajom materiałów z których są wykonane wanny wolnostojące doskonale sprawdzają się we wnętrzach o różnych stylach aranżacji wnętrz. Taka wanna wolnostojąca znakomicie będzie prezentować się we wnętrzach o charakterze bardziej nowoczesnych, ale również pięknie będzie komponować się w pomieszczeniach o klasycznej nucie czy też skandynawskich pomieszczeniach. Przy tak uniwersalnych formach jakie prezentują współczesne wanny wolnostojące możliwe jest zastosowanie ich w prawie każdej łazience, a ograniczać inwestora czy też projektanta wnętrz może jedynie wyobraźnia.