Wideodomofon IP – w jaki sposób podnosi bezpieczeństwo posesji?

Podstawowym celem każdego właściciela domu jednorodzinnego jest m.in. zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa wszystkim domownikom. Istnieje wiele różnych metod, które można zastosować, aby osiągnąć taki efekt. Jednym z nich jest wideodomofon IP. Czym on jest i dlaczego stanowi ważny element ochrony posesji?

Czym jest wideodomofon IP?

Domofony od lat wykorzystywane są zarówno w domach wielorodzinnych, jak i jednorodzinnych. Pozwalają one na ograniczenie dostępu osób trzecich do budynku i zminimalizowanie ryzyka np. włamania lub aktów wandalizmu na klatkach schodowych.

Jedną z nowoczesnych odmian takich urządzeń są wideodomofony, które pozwalają na realizację zadań z zakresu kontroli dostępu strefy wejścia na posesję i do samego domu. Ich ogromną zaletą jest to, że dają możliwość połączenia audio‑wideo z osobą, która odwiedza posesję, ale też gwarantują podgląd otoczenia z wykorzystaniem kamery zewnętrznej. Osoba będąca we wnętrzu obiektu może przy użyciu centrali wideodomofonu sterować otwieraniem furtki lub bramy prowadzącej na posesję.

Wideodomofony analogowe i cyfrowe powoli wypierane są z rynku przez nowoczesne rozwiązanie,  jakim jest wideodomofon IP. To właściwie urządzenie cyfrowe rozszerzone o funkcję bezpośredniego przekierowania transmisji audio-wideo na sprzęty mobilne – smartfon czy tablet z odpowiednią aplikacją. Wystarczy w tym celu skonfigurować wideodomofon IP z domowym routerem, umożliwiając urządzeniu dostęp do sieci.

Wsparcie dla systemu bezpieczeństwa domu

Wideodomofony IP pozwalają realnie zwiększyć bezpieczeństwo posesji domowej i nie tylko. Są ważnym elementem systemu bezpieczeństwa, dzięki wykorzystywaniu nowoczesnej technologii, która pozwala bezprzewodowo podłączyć urządzenia do domowej sieci komputerowej.

Wideodomofony IP pozwalają zdalnie zarządzać wejściem na posesję z wykorzystaniem nawet smartfona. Właściciel nieruchomości czy jego bliscy nie muszą być fizycznie na obszarze działki czy w domu, by móc na przykład otworzyć furtkę sąsiadowi, który przyjdzie podlać ogródek, albo kurierowi, który przyniesie paczkę. Poprzez aplikację mobilną można sterować wejściem na posesję i ograniczać je zdalnie, jeśli zajdzie taka potrzeba lub niebezpieczeństwo wtargnięcia na nią osób niepożądanych.

Stosunkowo niewielka inwestycja, jaką jest zakup wideodomofonu IP, pozwala na to, by mieć przez cały czas wgląd w to, co dzieje się w obiekcie i w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Wideodomofon jest ważną częścią niezawodnego systemu domowego monitoringu i kontroli bezpieczeństwa. Wideodomofony IP znajdziesz w ofercie sklepu kompleksmedia.pl.