WNĘTRZA W STYLU SKANDYNAWSKIM Z DOMXS

DOMXS jest to firma specjalizująca się w budowaniu małych, całorocznych, w pełni wystarczalnych domów jednorodzinnych stworzonych z myślą o wielbicielach nowoczesnego designu i prostych rozwiązań. Firmę założyli Ernest Rogalski oraz Paweł Piesiecki, architektem projektu jest Sebastian Kucharuk.

Marka DOMXS proponuje rozwiązanie doskonale wpisujące się w panujące trendy czyli skandynawską praktyczność, minimalizm i funkcjonalność.

Często zastanawiamy się jak szybko zbudować i prosto, oraz wygodnie i z klimatem się urządzić. DOMXS i jego aranżacja wnętrza w stylu skandynawskim będzie doskonałym wyborem. Dlaczego?

Na przykład dlatego, że jedna ze ścian domku XS, od podłogi aż po szczyt jest całkowicie przeszklona. To daje poczucie, że jego mieszkańcy korzystają z dobrodziejstwa promieni słonecznych, a wnętrze budynku jest zaskakująco jasne.


Kolorystyka we wnętrzach skandynawskich odgrywa ogromne znaczenie. Powinna być konsekwentna, ascetyczna i stylowa.

DOMXS buduje wnętrza jasne, pełne naturalnego światła, praktyczne i – na co dziś szczególnie zwracamy uwagę – ekologiczne. Marka proponuje dwa rozwiązania zachowujące styl skandynawski:

1. Wykończenie drewnem sosnowym

Wystrój mieszkania w stylu skandynawskim opiera się głównie na chłodnych „północnych” odcieniach bieli, szarości, beżu. I choć na pierwszy rzut oka wnętrze w takich kolorach może wydać się zimne, tak dobrane barwy odbijają światło i optycznie powiększają pomieszczenia.

DOMXS oferuje wykończenie domku drewnem sosnowym. Klient we własnym zakresie może je pomalować lub pozostawić kolor naturalny.

Łączenie kolorów jest nie tylko modne, ale przy urządzaniu domu w stylu skandynawskim wręcz pożądane. Ściany wykonane z sosnowego drewna w DOMXS można pomalować na biało jak na prezentowanych zdjęciach, udekorować wąskim paskiem szarości lub ożywić wnętrze pastelowym błękitem czy głęboką czerwienią.

Styl skandynawski to przede wszystkim pochwała funkcjonalności. Aranżacja wnętrza powinna więc opierać się głównie na wyborze rzeczy praktycznych i wygodnych w codziennym użytkowaniu.

W domu urządzonym po skandynawsku powinny znaleźć się meble i dodatki o prostej konstrukcji, bez zbędnych zdobień i wykonane z ekologicznych materiałów: drewna, szkła, kamienia, metalu czy ceramiki. Meble wykonane są najczęściej z białego drewna i to one wnoszą efekt lekkości.

1. Wykończenie płytą OSB

Płyty OSB są materiałem budowlanym coraz częściej wykorzystywanym do prac wykończeniowych i coraz więcej architektów wnętrz po nie sięga. I to nie tylko dlatego, że to materiał dość tani, ale przede wszystkim ze względu na jego ciekawą strukturę i kolor.

Nazwa to akronim od słów Oriented Strand Board. To sprasowane drewnopochodne płyty powstałe ze skrawanych wzdłuż długich włókien (zwykle sosnowych), połączonych specjalnymi żywicami syntetycznymi. Aby płyty były trwałe, poddaje się je prasowaniu w wysokich temperaturach i pod dużym ciśnieniem.


Płyty OSB w DOMXS stosuje się do celów wykończeniowych, dekoracyjnych, buduje się z niej meble i dodatki. Jej faktura wygląda efektownie, co w połączeniu z niską ceną działa na klientów bardzo zachęcająco. Dodatkowo są bardzo modne! Zwłaszcza w połączeniu z betonem. Płyty OSB świetnie sprawdzają się na ścianach, podłodze i suficie, jako meble. Jeżeli będą one stały w kuchni lub w łazience, warto je dodatkowo zabezpieczyć przed wilgocią – można pomalować lakierem lub kolorową farbą. Meble z płyt OSB dobrze prezentują się na tle jednobarwnych płaszczyzn. Tworzą wnętrza naturalne, w stylu skandynawskim.

Biuro DOMXS, jednocześnie prototyp budynku, znajduje się na Podlasiu w KRAINIE OTWARTYCH OKIENNIC. Jego właściciele z przyjemnością prezentują klientom swoją ofertę czyli domy oparte na prostej i sprawdzonej konstrukcji drewnianej, stalowej, wykonane z najlepszych jakościowo materiałów, stawiane na klasycznych fundamentach. W tym pokazowym prototypie właściciele zaproponowali płytę OSB, betonową wylewkę na podłodze, czarne kable od instalacji elektrycznej na ścianach.

Dom wykończony w ten sposób jest nowoczesny i łączy zarówno styl industrialny jak i styl skandynawski.
Każdy DOMXS jest niepowtarzalny. Na potrzeby klienta wykonywany jest indywidualny projekt układu ścian wewnętrznych, wybierane kolory blach i gatunki drewna. Zastosowane drewno lub płytę OSB klient maluje sam we własnym zakresie zgodnie ze swoim wyborem. Dużą zaletą jest to, że każdy DOMXS można rozbudować o kolejny DOMXS z oferty, oczywiście jeśli pozwala na to powierzchnia działki.

Więcej o DOMXS na www.decodom.pl – kliknij  TUTAJ

Dużo dowiesz się ze strony internetowej firmy, profilu FB, Instagrama folderu skierowanego do klientów.