Wybieramy lampy do przedpokoju – jak je dobrać odpowiednio do stylu wnętrza?

Wybierając lampy do przedpokoju wiele osób zwraca uwagę przede wszystkim na kwestie funkcjonalne, ale nie przywiązuje dużej wagi do ich estetyki. Na rynku znajdziemy szeroki ich wybór, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić model, który będzie łączył obie te cechy. Jak to jednak zrobić? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

 

Do jakich przedpokojów oświetlenie sufitowe?

Ogromną popularnością, zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach, cieszy się oświetlenie sufitowe, które rozmieszcza się na całej długości korytarza. Doskonale pasuje zwłaszcza do dużych i obszernych przedpokoi, na przykład holi. Można w tym przypadku postawić na minimalizm i zainstalować tam halogeny, które ze względu na swoje małe rozmiary skrywają się we wnętrzu sufitu. Nie zwracają na siebie uwagi i świecą na tyle mocno, że nie ma potrzeby instalacji dodatkowych lamp bocznych. Nadają się głównie do przedpokoju urządzonego w nowoczesnym, a najlepiej minimalistycznym stylu.

 

Jak wybrać dobre lampy do stylu przedpokoju?

Wybierając konkretne modele lamp do przedpokoju należy zwrócić uwagę na ich wielkość, ilość oraz miejsce zawieszenia lub montażu bocznego. Należy zawsze kierować się wielkością wnętrza. Do małego przedpokoju raczej nie należy wybierać lamp wiszących, bo mogą sprawiać przytłaczające wrażenie. Jeśli jednak zależy nam na elegancji to pewnym remedium na ten problem może być instalacja dodatkowych luster, które optycznie powiększą dostępną przestrzeń.

 

Bardzo uniwersalnym wyborem są plafony. Nadają się zwłaszcza do pomieszczeń w których sufit jest umieszczony dość nisko. Plafon daje rozproszone, mocne światło, a w wielu przypadkach jest to model energooszczędny typu LED. Jeśli wnętrze przedpokoju urządzone jest w stylu klasycznym to warto poszukać lampy, która wyposażona jest w barwiony klosz. Wiele takich propozycji bardzo dobrze wkomponowuje się w każde wnętrze.

 

Jednym z najpopularniejszych rodzajów lamp, które stosuje się w pomieszczeniach takich jak przedpokój są klasyczne kinkiety. Mocowane do ścian bocznych ze światłem skierowanym ku górze lub na dół spełniają istotną rolę funkcjonalną. Pozwalają doświetlić zacienioną część przedpokoju, gdzie nie pada blask pochodzący z zewnątrz. W tym przypadku lampa skrywana jest w półmroku i nie przywiązuje się dużej wagi do jej wyglądu. Wybierając jednak model lampy, który daje światło w dwóch kierunkach można efektywnie doświetlić przedpokój i podkreślić elegancki styl kinkietu.

 

Szeroki wybór różnych rodzajów lamp do przedpokoju można znaleźć w sklepie: https://abanet.pl/139-lampy-do-przedpokoju.