Wybieramy regał na książki. Który z nich sprawdzi się najlepiej?

Jeżeli stoisz przed wyborem mebli do salonu, nie zapomnij o zakupie regału na książki, płyty i akcesoria. Zobacz, które z nich najbardziej wpasują się w nowocześnie urządzone mieszkania.  

Pomimo rozwoju nowych technologii i platform streamingowych czytelnictwo wciąż ma się dobrze. Bogata biblioteczka składająca się z książek w papierowym wydaniu nadal stanowi atrybut aspirującej klasy średniej, prezentuje się prestiżowo i dobrze świadczy o domownikach.

Klasyczny drewniany regał

Standardowy regał sięgający od podłogi do sufitu i od ściany do ściany, zwany przez wielu biblioteczką, sprawdza się w mieszkaniach bibliofilów, którzy uwielbiają zapach papieru i cenią sobie książki w wydaniach papierowych. Wadą tego rozwiązania jest zajęcie sporej przestrzeni. Wśród niewątpliwych zalet jest nie tylko świetny wygląd i klimat, jaki tego typu biblioteczka buduje w mieszkaniu, ale także duża pojemność. Klasyczne drewniane regały bez problemu pomieszczą rodzinne zbiory, dlatego warto umieścić je w salonie. Wówczas każdy z domowników będzie mógł równie swobodnie korzystać z zasobów. Regał na książki to bezcenny element domowego wnętrza oraz metoda na spędzanie czasu w długie jesienne i zimowe wieczory.

Regał na książki w postaci drabinki

Ten bardzo modny element wystroju wnętrza sprawdzi się bardziej jako ekspozycja najciekawszych pozycji wydawniczych niż jako faktyczny regał do przechowywania książek. A to z tego względu, że ma mocno ograniczoną przestrzeń. Niemniej jednak prezentuje się bardzo atrakcyjnie, dlatego warto przeznaczyć ją na ulubiony dział literatury, na przykład reportaż czy fantasy. Drabinka ozdobiona kolorowymi światełkami typu cotton ball prezentuje się fantastycznie, wprowadzając do wnętrza nostalgiczny nastrój.

Wolnostojący regał w formie modułowej

W ostatnich latach nasze salony i sypialnie uległy wyraźnemu odgraceniu. Urządzamy staranniej, ale sięgamy po znacznie mniej sprzętów i dodatków aniżeli jeszcze kilkanaście lat temu. Swój wpływ na to miał również trend minimalizmu. Ci, którzy cenią sobie przestrzeń w mieszkaniu, mogą sięgnąć po wolnostojący regał w formie modułowej, dopasowany pod względem kolorystycznym i designerskim do pozostałych mebli w pomieszczeniu, takich jak regał na buty, komoda, stół czy szafa. Najlepiej kupić regał na książki z tej samej kolekcji co pozostałe elementy wystroju – wtedy łatwo o zachowanie spójności.

Regał w odcieniu czerni i podpalanego drewna – wybór dla miłośników stylu loft

W przypadku osób, które uwielbiają styl loft, trafnym wyborem może być regał w odcieniu czerni, z frontami w kolorze podpalanego drewna. Prezentuje się wyjątkowo dobrze, stanowiąc doskonałe dopełnienie oświetlenia typu pająk, reflektorków, stolika kawowego o żeliwnych nogach i podłogi z wzorem betonu architektonicznego.

Regał biały – w jakim salonie sprawdzi się najlepiej?

Biały regał to doskonały wybór w przypadku mieszkań urządzonych w stylu glamour, ale też nowoczesnym czy minimalistycznym. Świetnie pasuje do niemal wszystkich dodatków, rozjaśnia i optycznie powiększa przestrzeń, co sprawia, że nadaje się również do bardzo małych mieszkań.