Wyrafinowany design i funkcje nowości Rimadesio

Nowości Rimadesio to minimalistyczny design i maksymalna dowolność konfiguracji. Obchodzący jubileusz system Zenit wzbogacony jest o dodatkowe opcje. A nowe drzwi Radius zaskakują wyrafinowaną prostotą. Obie to kwintesencja luksusowego włoskiego wzornictwa.

 

Ikoniczny Zenit wzbogacony  

Kultowy Zenit obchodzi swoje 25-lecie. Z tej okazji projektant mebla, Giuseppe Bavuso poszerzył jego możliwości. Teraz aluminiowe szuflady z pełnym wysuwem, wyposażone są w system otwierania typu push oraz system cichego domykania. Ekskluzywna gama szuflad, wewnątrz wyściełana materiałem lub skórą syntetyczną, dostępna jest w dwóch wysokościach i czterech wariantach: jako wysuwna półka lub z frontem wykończonym szkłem, lakierem lub skórą syntetyczną. Kolejnymi innowacjami, które pojawiły się w modelu są podświetlane piony oraz nowy rodzaj szafek, których umiejscowienie można samodzielnie zmieniać.

 

Warto przypomnieć, że Zenit to wszechstronny system do przechowywanie o szerokich możliwościach personalizacji. Metalowa konstrukcja montowana jest do sufitu lub ściany, co zapewnia stabilność i daje swobodę aranżacyjną. Można z niego stworzyć regał czy bibliotekę, montując w salonie lub gabinecie. Ale też z powodzeniem stanie się funkcjonalną garderobą typu walk-in. Wielkość półek, ich układ, rozmieszczenie wszystkich modułów, w tym szuflad, zależy wyłącznie od naszych preferencji. Co więcej, zrekonfigurujemy je w dowolnym momencie. Swobodę mamy też przy wyborze materiałów –  aluminiowe profile i boczne ścianki, dostępne są w kolorze naturalnym, brązowym oraz w 48 wariantach ekologicznego lakieru Ecolorsystem.

Zenit skonfigurowany jako garderoba
Zenit skonfigurowany jako garderoba

Zenit skonfigurowany jako biblioteka

Minimalistyczny Radius

Druga nowość Rimadesio to również pomysł Giuseppe Bavuso. Radius to system dwukierunkowych drzwi wewnętrznych. Projektant stopniowo usuwał elementy konstrukcyjne, takie jak ościeżnice i ramy. To pozwala na bardzo harmonijne wkomponowanie modelu w płaszczyznę ściany. Maksymalny wymiar skrzydła – zawsze zamawianego na wymiar – to 360 cm x 176 cm. Można zamontować je bez ościeżnicy, z ukrytą ościeżnicą, jak również zintegrować z systemem paneli ściennych Modulor. Dzięki Radius we wnętrzu uzyskamy też spektakularny efekt, gdyż drzwi te mogą być dwuskrzydłowe.

 

Radius ma aluminiową konstrukcję i detale w kolorze naturalnym lub brązowym oraz w 48 kolorach lakieru Ecolorsystem. Wykończenie skrzydła może być gładkie lub przedzielone szachownicą aluminiowych szprosów. Do wyboru mamy aż 161 wariantów wykończenia z różnego rodzaju szkła, luksusowych tkanin i skór syntetycznych czy też fornirów. W tym ostatnim przypadku nowością jest bardzo modne ryflowane drewno Sahara i Taiga.

W obu propozycjach Rimadesio widać mistrzostwo ręki Giuseppe Bavuso oraz architektoniczne podejście do projektowania wyposażenia wnętrz. W udany sposób łączą minimalistyczny rygor z technologiczną perfekcją i innowacyjnymi materiałami. Model Zenit oraz wiele innych systemów drzwi oraz do przechowywania obejrzeć można w showroomie Kari Mobili.

Więcej na: www.kari-mobili.pl