Zabudowa kaloryfera – jak sprawić by grzejnik był ozdobą wnętrza.

Zabudowa kaloryfera to nie lada wyzwanie. Kaloryfery mimo swojej cudownej funkcjonalności w naszej szerokości geograficznej niestety często szpecą.

W nowoczesnej architekturze można totalnie z nich zrezygnować stosując ogrzewanie podłogowe, jednak nie każdy może sobie na takie rozwiązanie pozwolić. Co w takim razie zrobić gdy już mamy kaloryfery, które nam się nie podobają? Zabudować! Oto kilka pomysłów.

1. Siedzisko z zabudowy kaloryfera

Pomysł dość “oklepany” jednak nadal robiący olbrzymie wrażenie. Takie siedziska modne są u naszych zachodnich sąsiadów już od bardzo dawna, w Polsce takie rozwiązanie jest nadal rzadkością.

Obudowa kaloryfera Osłona na kaloryfer

2. Zabudowa kaloryfera imitująca komodę

Drewniana konstrukcja zamontowana do kaloryfera frontem, imitująca komodę nie jest nowatorskim i tanim rozwiązaniem, jednak efekt naprawdę cieszy oko. Dzięki szerokiej, a właściwie nieograniczonej gamie kolorystycznej płyt meblowych na rynku osłonę można dopasować do swoich gustów i zrobić niepowtarzalny mebel. Fajnie jeśli taka al’a komódka miałaby zamontowane zawiasy umożliwiające dostęp do kaloryfera…

Zabudowa kaloryfera Zabudowa kaloryfera Zabudowa kaloryfera Zabudowa kaloryfera 9 Zabudowa kaloryfera inspiracje Zabudowa kaloryfera

3. Kaloryfer al’a biblioteczka – wysoka zabudowa

Niskie zabudowy kaloryferów to raczej standard, dlatego kaloryfer ukryty w biblioteczce o wysokiej zabudowie staje się zupełnie niewidoczny.

Zabudowa grzejnika w mieszkaniu

4. Drewniana półka nad kaloryferem

Prosty i niedrogi sposób na wykorzystanie przestrzeni nad kaloryferem. Świetnie wygląda i sprawdza się w przedpokojach. Miejsce na klucze gotowe.

Zabudowa kaloryfera

5. Nowoczesna zabudowa

Teraz przykład zabudowy kaloryfera dla tych co lubią nowoczesne wnętrza i minimalistyczną formę.

Zabudowa kaloryfera

6. Kaloryfer pod konsolą

Proste i efektowne rozwiązanie. Konsola jako mebel jest piękna sama w sobie, dlatego nawet najbardziej odpychający kaloryfer zniknie pod nią.

Zabudowa kaloryfera drewniana

7. Przewiewne osłony

Takie osłony zazwyczaj montuje się do parapetu, jednak jeśli go nie ma z pomocą przychodzi wspomniana wcześniej półeczka nad kaloryferem.

Zabudowa kaloryfera Zabudowa kaloryfera Zabudowa kaloryfera Zabudowa kaloryfera Zabudowa kaloryfera Zabudowa kaloryfera

8. Zabudowa kaloryfera z palety

Palety mają wszechstronne zastosowanie w dekorowaniu wnętrz. Oto fajny przykład jej zastosowania. Trzeba przyznać, że jako osłona kaloryfera prezentują się pięknie.

Zabudowa kaloryfera z palet

Ciekawa jestem Waszych pomysłów na zabudowy grzejników, podzielcie się nimi z nami na Facebooku lub w komentarzach.

Foto: freshdesignpedia.com