Zastawa stołowa – jak wybrać?

Urządzasz kuchnię i jadalnię? Nie zapomnij o skompletowaniu zastawy stołowej, na której będziesz serwować pyszności sobie i bliskim. Jak wybrać odpowiednią zastawę stołową? Wyjaśniamy w niniejszym poradniku, prezentując kilka ciekawych propozycji idealnych do kuchni nowoczesnej i klasycznej.

Zastawa stołowa – jaką wybrać?

Zastawa stołowa powinna nie tylko cieszyć oko, ale i być funkcjonalna. Jeśli stawiacie na jakość i poszukujecie naczyń, które posłużą Wam na długo ułatwiając serwowanie dań i umilając konsumpcję, wybierając konkretne elementy zwróćcie szczególną uwagę na poniższe kwestie:

 

  • materiał – jeśli interesuje Cię zastawa stołowa z prawdziwego zdarzenia, postaw na naczynia wykonane z odpowiedniego materiału. Ceramiczna zastawa będzie idealną opcją! Manufaktura w Bolesławcu w swojej ofercie ma naczynia wykonane z kamionki, a dokładnie gliny kamionkowej z przewagą piasku kwarcowego i skalenia – to wyjątkowo twardy materiał, odporny na uszkodzenia takie jak zarysowania, pęknięcia, czy stłuczenie. Niewątpliwą zaletą bolesławieckich naczyń jest to, że są one wypalane w 1250 stopniach, co wzmacnia ich twardość, a więc odporność na uszkodzenia różnego typu
  • funkcjonalność – zastawa stołowa powinna być praktyczna – nie chodzi wyłącznie o wybór odpowiedniej pojemności naczyń, ale i dodatkowe zalety. Ceramika bolesławiecka ze względu na wykorzystany do produkcji materiał oraz proces wypalania w wysokiej temperaturze jest w pełni dostosowana do podgrzewania w mikrofalówce lub piekarniku oraz mycia w zmywarce bez obaw o naruszenie wzorów zdobiących np. kubki w kwiaty czy talerze w geometryczne wzory, czy blaknięcie kolorów. Dodatkowo naczynia są ręcznie malowane metodą stempelkową – typową dla bolesławieckiej tradycji – wyłącznie naturalnymi barwnikami, co sprawia, że zarówno filiżanki, jak i talerze, salaterki ceramiczne, czy inne elementy zastawy są w pełni dostosowane do bezpośredniego kontaktu z żywnością, co więcej będąc w pełni przyjazne środowisku
  • design – to, na czym jemy wpływa bezpośrednio na to, jak smakuje nam to, co jemy, dlatego zastawa stołowa powinna być nie tylko praktyczna i solidnie wykonana, ale i atrakcyjna wizualnie. Manufaktura w Bolesławcu dba o tę kwestię – wszystkie naczynia zdobione są ręcznie, dzięki czemu autorskie, bolesławieckie wzory są niepowtarzalne, a żadne naczynie, nawet z tej samej kolekcji, nie jest identyczne. Design to mocna strona zakładu ceramicznego w Bolesławcu – nie tylko pod względem wzornictwa, ale i kształtów – w ofercie dostępne są nie tylko naczynia o różnej pojemności, wielkości, czy średnicy, ale i kształtach – półmiski prostokątne, beczułkowe kubki czeskie, kwadratowe talerze – to tylko kilka bolesławieckich wariantów, które zachwycą zarówno zwolennika klasycznych rozwiązań, jak i nowoczesnego designu.

 

 

Manufaktura w Bolesławcu to miejsce, w którym bez trudu skompletujesz idealny zestaw do serwowania – zarówno śniadań, jak i obiadów, kolacji, deserów, kawy, czy herbaty. Szeroki wybór wzorów wpisujący się w styl klasyczny, nowoczesny, minimalistyczny, skandynawski, industrialny, czy prowansalski pozwoli skompletować zestaw idealny, będąc też ciekawą opcją na prezent.