Zoom na narożniki – 5 pytań do eksperta marki Wajnert

Gdy urządzamy swój wymarzony dom, staramy się zrobić wszystko, żeby był on efektowny i praktycznie umeblowany. Szukając funkcjonalnych mebli wypoczynkowych, powinniśmy zastanowić się nad zakupem sofy narożnej. W naszym wywiadzie Aldona Czechowska, product manager marki Wajnert podpowiada jak praktycznie wykorzystać narożnik w aranżacji wnętrz.

Dobór odpowiednich mebli do salonu nie należy do łatwych, muszą one łączyć design z funkcjonalnością. Często słyszy się, że dobrym wyborem są narożniki. Co przemawia na ich korzyść?

– Kanapy narożne posiadają wiele zalet i możliwości aranżacyjnych, pasują zarówno do małych, jak i dużych wnętrz. W niewielkich mieszkaniach są świetnym sposobem na optyczne powiększenie pomieszczenia, a w większych przestrzeniach pomagają wyznaczyć podział między różnymi strefami salonu. Obecnie na rynku znajduje się wiele różnych propozycji tych mebli, dużym wyborem modułowych narożników może również pochwalić się marka WAJNERT.

Narożnik to mebel, który zajmuje w salonie dużo miejsca. Jak odpowiednio dobrać jego rozmiar i ułożenie do wielkości pomieszczenia?

– Rzeczywiście, wybór odpowiednio dużego narożnika zależy od jego przeznaczenia i wielkości pomieszczenia, w którym ma być ustawiony. Jeśli dysponujemy przestronnym wnętrzem, a do tego mebel ma być główną ozdobą, salonu warto wybrać obszerniejszą bryłę – na przykład z kolekcji mebli modułowych. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie wybór modułów, np. z kolekcji KELLY, które ułatwią nam stworzenie wygodnego, obszernego narożnika zarówno w kształcie litery L, jak i U. Zastosowanie takich kanap w dużym salonie pomoże nam optycznie zamknąć część wypoczynkową, dzięki czemu zyska ona na przytulności. Narożniki sprawdzą się również w domach dużych rodzin oraz w sytuacji, gdy będziemy przyjmować większą liczbę gości.

W dużych przestrzeniach rzeczywiście możemy pozwolić sobie na wiele różnych kombinacji, ale czy narożnik nie będzie zbyt obszerny w przypadku małych pomieszczeń?

– Każdy mebel powinien być rozmiarowo dostosowany do wielkości pomieszczenia. Jeśli mebel ma stanąć w niewielkim pokoju i służyć przede wszystkim do odpoczynku i oglądania telewizji to warto wybrać małą, kompaktową bryłę zakończoną z jednej strony bokiem a drugim tzw. otomaną. Dzięki temu wygodnie będzie można położyć nogi i komfortowo wypocząć. Takie narożniki można znaleźć m.in. w ofercie firmy WAJNERT MEBLE w kolekcjach LOFT, PRESTO, HORN.

W salonie istotna jest też funkcjonalność naszych mebli, jak to wygląda w przypadku kanap narożnych?

– Gdy chcemy postawić na funkcjonalność w naszym salonie, powinniśmy wybrać narożnik z funkcją spania, np. z kolekcji SPACE. Da nam on możliwość użytkowania dodatkowego łóżka w przypadku noclegu gości. Takie rozwiązanie sprawdzi się także w kawalerkach i małych mieszkaniach, gdzie salon pełni również rolę sypialni. Kanapa narożna z taką funkcją zapewni nam więcej miejsca do spania niż tradycyjna rozkładana sofa.

O jakich innych, istotnych rzeczach powinniśmy jeszcze pamiętać przy wyborze mebli wypoczynkowych?

– Nasze meble posiadają wiele dodatkowych funkcjonalności, które pozwalają na uzyskanie niecodziennego poziomu komfortu. Cechą, na którą warto zwrócić uwagę są także wygodne i komfortowe siedziska. Siedziska powinny być na tyle głębokie, by podpierać udo na całej długości i sięgać aż do kolana. Komplety wypoczynkowe WAJNERT, oprócz wyżej wspomnianych cech, charakteryzują się ponadto wysuwanymi siedziskami (jak w przypadku kolekcji BARCELONA) – to funkcjonalność dla osób wysokich oraz dla tych, które potrzebują do wypoczynku wyjątkowo dużej powierzchni do siedzenia. Osobom wysokim polecamy również narożniki z kolekcji DAKAR, HAMPTON, LIFE, które posiadają wysokie oparcie bądź regulowane zagłówki, które znacząco podnoszą komfort wypoczynku. Wiele kolekcji narożników marki WAJNERT zaopatrzone są w praktyczne schowki i półki na gazetę, ładowarkę do telefonu lub panel audio. Jest to nowatorskie rozwiązanie, dzięki któremu można posłuchać muzyki z telefonu na głośnikach, nie ruszając się kanapy.

Wszystkie te funkcje są oczywiście bardzo ważne, ale co z samym wyglądem mebla?

Luksus pojawia się wtedy, gdy produkt zaspokaja nasze podstawowe potrzeby, pozwala na uzyskanie niecodziennego poziomu komfortu oraz cieszy użytkownika na co dzień. W tym kontekście ważny jest również design mebla oraz jego wykonanie. Marka WAJNERT proponuje meble stworzone zgodnie z najnowszymi trendami we wzornictwie światowym. A proponowane tkaniny, z których wykonane są meble wyróżniają się modną kolorystyką i dobrą wytrzymałością. Przy produkcji mebli WAJNERT wykorzystywane są tkaniny łatwoczyszczące i hydrofobowe, a do tego zarówno miłe w dotyku, jak i wytrzymałe na ścieranie.

Niezależnie od sposobu użytkowania mebla i wielkości pomieszczenia, do którego jest przeznaczony, w ofercie firmy WAJNERT MEBLE każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie. Narożniki marki WAJNERT to meble, które łączą doskonałe wzornictwo z pełną gamą funkcjonalności, które możemy wybrać zgodnie z własnymi oczekiwaniami, tak aby wykorzystać w pełni wszystkie mocne strony wypoczynku.

Więcej na http://wajnert.pl