Jak zrobić designerskie akwarium?

Miłośnicy ryb wiedzą, że kluczem do sukcesu jest wybór podłoża. Zobacz kilka porad dla początkujących.

Na samym początku należy wybrać piasek w kolorze naturalnym. Uzyskamy taki efekt łącząc żwir z piaskiem. Pamiętajmy aby uprzednio go wypłukać. Grubość warstwy powinna być adekwatna do roślin (wielkości ziarnka grochu).

designerskie akwarium

Większość z nas stosuje sztuczne rośliny, jednak zapominamy o tym, że żywe rośliny produkują tlen i pomagają zwiększyć jakość wody w akwarium. Pamiętaj, aby uprzednio uwzględnić wybór roślin dostosowanych do gatunku ryb. Niektóre z nich zjadają żywe narośla.

Wybierz dekoracje w kształcie wieka bądź połowy kokosa. Małe prawdopodobieństwo, że może to zaszkodzić rybą. Kamienie, kłody, kawałki korzeni nadal są bardzo popularne przede wszystkim te wykonane z materiałów nietoksycznych.

Tło powinno być czarne – i to właśnie ono sprawi, że salon w którym znajdzie się akwarium, nabierze nietuzinkowego desingu. Dobrze zrobi im efekt opadającego podłoża – doda głębi. Największy kawałek dekoracji umieść na samym środku.

Pamiętajmy, że mchy, które są tak łatwo dostępne w sklepach akwarystycznych nadal robią furorę. Rozmieszczenie roślin powinno być standardowe – wyższe z tyłu, a niższe z przodu. Znacznie ułatwi to zobaczenie ryb w akwarium.

Co do oświetlenia możemy zaszaleć. Trendy pozwalają na zabawę światłem. Dodaj kolorowe kamienie, ozdoby i ryby zgodnie z twoimi preferencjami. Akwarium ma pasować do Twojej osobowości.

Macie w swoich domach akwarium? A może chcielibyście mieć? Trendy idą w parze z rzeczywistością? Zapraszamy do dyskusji.