Zrównoważona łazienka – na miarę czasów

Łazienkę można dzisiaj – a nawet trzeba – zaprojektować mądrze. W sposób, który będzie odpowiedzią na rosnące ceny oraz pilną potrzebę oszczędzania wody. Stawiając na rozwiązania sprzyjające codziennym dobrym nawykom i wybierając trwałe, wysokiej jakości produkty, przysługujemy się i sobie i światu. 

Łazienka na miarę XXI wiekuW czasach, gdy na naszych oczach wysychają jeziora i rzeki, rosną ceny prądu i gazu, a inflacja wymyka się spod kontroli, trzeba zacząć uważniej żyć na co dzień, ale też mądrzej inwestować. Najlepiej w produkty, które zapewniają długie lata użytkowania. Jeśli projektując na przykład łazienkę skorzystamy z oferty renomowanych firm, takich jak Radaway, możemy stworzyć nie tylko wygodną i estetyczną przestrzeń, ale również taką, której przez lata nie będziemy musieli remontować, inwestować w nią i zmieniać.

Liczy się każda kropla

Zdjęcia robione przez drony coraz częściej pokazują obrazy wysychających jezior i rzek. Faktom nie można już zaprzeczać, ale można zmienić swoje nawyki. Dziś liczy się każda oszczędzona kropla wody czy kilowatogodzina zużytej do jej podgrzania energii elektrycznej. Oszczędzając przeciwdziałamy procesom, które mogą sprawić, że w przyszłości woda w kranach będzie niedostępna. Podczas kąpieli w wannie zużywamy średnio prawie 80 l ciepłej wody i ponad 30 zimnej, podczas gdy w przypadku 5-minutowego prysznica jest to 50 l, a każda minuta krócej pod prysznicem oszczędza kolejnych 10! Zyskuje przy tym również nasze zdrowie, bo długie kąpiele w ciepłej wodzie nie są przyjazne dla skóry i niszczą jej naturalną barierę ochronną.

 

Polski producent Radaway udowadnia przy tym, że kabiny prysznicowe mogą być prawdziwą ozdobą łazienki. Dostępne są obecnie tak rozmaite ich konfiguracje i formy wykończenia, że znakomicie sprawdzą się na każdym metrażu i dopasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych. Od klasycznego, poprzez industrialny czy boho, na minimalistycznym skończywszy. Sztuką jest żyć uważnie, nie rezygnując z osobistego komfortu.

Raz, a dobrze

Trendy się zmieniają, przejściowe mody kreują nowe rozwiązania, kuszą nowymi kolorami, wzorami i materiałami. W łatwy sposób można jednak zapobiec potrzebie przeprowadzania częstych zmian we wnętrzach. Remonty to nie tylko dodatkowe koszty, ale również kolejne odpady. Trendy przychodzą i odchodzą, dlatego w designie najcenniejsza jest dzisiaj ponadczasowość.

 

W tym właśnie duchu projektuje swoje kabiny prysznicowe i brodziki firma Radaway. Są one przede wszystkim trwałe i wykonane z najlepszej jakości materiałów. Co więcej, produkowane są w Polsce, dzięki czemu firma zmniejsza ślad węglowy. Kabiny wykonane są ze szkła, a to jeden z materiałów nadających się do nieustannego recyklingu. Wszystkie produkty tej polskiej firmy projektowane są w taki sposób, że opierają się modom. Mają uniwersalny charakter, który znakomicie broni się przed chwilowymi trendami.

Dzisiaj zwrot „raz, a dobrze” nabiera szczególnego znaczenia. Każdy z nas ma bowiem szansę wspierać gospodarkę w obiegu zamkniętym. Dokładać swoją cegiełkę do tego, by świat nieco zwolnił, i żeby nasze wnętrza miały trwały, ponadczasowy charakter. Mądrze zaprojektowane rozwiązania nie kuszą do częstych, kosztownych i generujących kolejne śmieci zmian.

Więcej na www.radaway.pl