Jaki ochraniacz do łóżeczka wybrać?

Bezpieczeństwo i komfort niemowlaka są najważniejsze, dlatego oprócz łóżeczka spełniającego odpowiednie normy potrzebny jest również ochraniacz do łóżeczka. Skutecznie zabezpiecza przed przypadkowym uderzeniem się o szczebelki i sprawia, że miejsce do spania jest przytulniejsze. Na dodatek ma charakter ozdobny. Jakie ochraniacze są dostępne? Kiedy warto z nich skorzystać?

Ochraniacze do łóżeczka – dobry wybór dla ruchliwych maluszków

Zabezpieczenie boków łóżeczka ochraniaczem zapewnia niemowlakowi przytulny klimat i więcej ciepła. Gdy dziecko zaczyna odwracać się na brzuszek i staje się coraz ruchliwsze, to najlepsze rozwiązanie, aby się nie uderzyło o szczebelki. Dlatego już na etapie planowania aranżacji pokoju warto zastanowić się nad detalami, które ułatwią opiekę nad dzieckiem. Można zdecydować się na ochraniacz do łóżeczka modułowy, który należy do najpopularniejszych rozwiązań.

Ochraniacze modułowe do łóżeczka i inne – warianty dla każdego

Rzeczy dla niemowlaków wybierają rodzice, którzy kierują się własnym gustem. Pokój dziecka może zostać urządzony w dowolnym stylu, a zawsze znajdzie się ciekawy i atrakcyjny ochraniacz na szczebelki, który będzie pasował. Oryginalnie prezentującą się wersją są ochraniacze do łóżeczka poduszki. Jak samo określenie wskazuje, takie ochraniacze przypominają poduszki, a właściwie tworzą ich ciąg.

Jak już wcześniej zostało wspomniane, najczęściej kupowane są jednak ochraniacze modułowe. W skuteczny i efektowny sposób osłaniają bok łóżeczka oraz część zagłówkową. Ochraniacze tego rodzaju są dopasowane do konkretnych wymiarów łóżeczek. Istnieje również ochraniacz do łóżeczka w formie warkocza, którym można zabezpieczyć wszystkie boki. Jest on jednak dość niski, dlatego większość osób sięga po ochraniacz modułowy.

Ochraniacz do łóżeczka – z jakiego materiału powinien być wykonany?

Wszystkie rzeczy dla dzieci muszą spełniać wyższe standardy niż przeznaczone dla dorosłych. Jeżeli chcesz w pełni zadbać o komfort i bezpieczeństwo swojego dziecka, przekonaj się, jakie ochraniacze do łóżeczka oferuje Pinio: pinio.com.pl/Tekstylia. Materiały, które zastosowano do ich uszycia to bawełna, velvet i włóknina 100% PES.

Wszystkie materiały zapewniają maluszkowi idealne warunki do spania i sprzyjają jego ochronie. Nie dopuszczają do przegrzania, a z drugiej strony skutecznie odprowadzają wilgoć, gdy dziecko się poci. Poza tym łatwo usunąć z nich zabrudzenia. Wysokiej jakości ochraniacz do łóżeczka jest nie tylko praktyczny, ale też pięknie wygląda i zdobi łóżeczko. Ochraniacze są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych i wzorach. Ich delikatna, stonowana kolorystyka pozytywnie wpływa na rozwój dzieci.

Ochraniacz na szczebelki do łóżeczka – sposób montażu

Najczęściej ochraniacze do łóżeczka są wyposażone w sznureczki, które zawiązuje się wokół szczebelków. Aby mieć pewność, że ochraniacz się nie zsunie, wystarczy porządnie je związać. Taki sposób montażu jest wygodny, a przy tym bezpieczny dla dziecka, ponieważ nie ma elementów, które mogłyby się oderwać i zostać połknięte.