Spotkanie z marką Ilum w Domu Noti

Dom Noti konsekwentnie realizuje ideę miejsca spotkań z najlepszym polskim designem. W styczniu w jego progach miała miejsce oficjalna premiera marki oświetleniowej Ilum, której dyrektorem artystycznym jest Maja Ganszyniec.

photo by Iwona Dziuk – Maja Ganszyniec, dyrektor artystyczna marki Ilum

Dom Noti to miejsce, które łączy środowiska związane z architekturą, projektowaniem i sztuką. Jego misją jest promowanie szeroko pojętego polskiego wzornictwa, przeznaczonego do wnętrz prywatnych i przestrzeni komercyjnych. Charakter tego wyjątkowego miejsca w naturalny sposób ukształtował jego nazwę. Dom Noti to zaaranżowany w domowym charakterze flagowy showroom polskiej marki, który emanuje ciepłą, przyjemną atmosferą, skłaniającą do spędzenia w nim długich chwil przy filiżance kawy i pasjonującej rozmowie.

 

W połowie stycznia, w Domu Noti, odbyła się oficjalna premiera polskiej marki oświetleniowej Ilum. Nowości zostały zaprezentowane przez Maję Ganszyniec, dyrektor artystyczną Ilum, oraz Przemysława Rechnio, właściciela marki i wybitnego eksperta w dziedzinie oświetlenia oraz wykładowcę akademickiego. Lampy Ilum są stworzone w duchu „Nature of Light”, co oznacza, że są komfortowe dla wzroku i oddają prawdziwe, naturalne kolory – są przyjazne dla człowieka i jego otoczenia. – Nasza współpraca rozpoczęła się od rozmów o świetle, a marka Ilum to tak naprawdę efekt wielu lat pracy. Lampy, ich kształty i kolory, to jedna sprawa. Inną jest zdrowe światło, które zapewniają niezwykle zaawansowane technologie, pozwalające na to, abyśmy w pomieszczeniu, w którym mamy sztuczne światło, czuli się tak, jak w przestrzeni ze światłem naturalnym – komentuje Maja Ganszyniec.

photo by Iwona Dziuk
photo by Iwona Dziuk
photo by Iwona Dziuk
photo by Iwona Dziuk
photo by Iwona Dziuk
photo by Iwona Dziuk
photo by Iwona Dziuk
photo by Iwona Dziuk

Ilum to konspekt inteligentnego oświetlenia dbającego o jakość postrzegania, intuicyjność sterowania i komfort przebywania. Ponadczasowy minimalizm wzorniczy sprawia, że produkty Ilum doskonale odnajdują się zarówno w tradycyjnej, jak i współczesnej architekturze. Wszystkie produkty powstają w nowoczesnej fabryce w Tarczynie na bazie zautomatyzowanego parku maszynowego CNC. – Na przestrzeni dwudziestu lat nasz doświadczony zespół inżynierów i technologów zrealizował wiele projektów, z których każdy wpisuje się w unikalną formułę „zdrowego oświetlenia”, którego definicja to iloczyn wysokiego oddawania barw i minimalizacji olśnienia jakże powszechnego w większości opraw na bazie źródeł LED – mówi Przemysław Rechnio.

OGI
 VELO
KAMERTON
KAMERTON
OGI
JUICY
JUICY
OGI
STELLAR

Dom Noti jest miejscem otwartym na ludzi i marki, które dopełniają jego ideę. – Nas połączyła osoba Mai Ganszyniec, która dla Noti zaprojektowała linie sof i siedzisk Sona oraz modułowe panele akustyczne Meno. Teraz w Domu Noti gościmy jej projekty dla Ilum, które reprezentują to samo połączenie estetyki i funkcjonalności. Lampy idealnie komponują się z filozofią Noti, tworząc spójną przestrzeń, która inspiruje i stymuluje kreatywność – dodaje Kamila Woynicz, dyrektor marketingu Noti.

Więcej inspiracji na: https://ilum.lighting/pl oraz www.noti.pl