Suszarka na pranie – w poszukiwaniu niezawodnego modelu

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak duży wpływ na estetykę Twoich ulubionych ubrań ma sposób ich suszenia? To, jak długo swetry, bluzki, koszule i spodnie zachowają swoją nienaganną formę, zależy w ogromnej mierze od częstotliwości ich noszenia, metody prania i suszenia. Coraz większą popularnością w polskich domach cieszą się automatyczne suszarki bębnowe. Warto pamiętać, że nie każdy element garderoby nadaje się do intensywnego, mechanicznego suszenia z użyciem wysokiej temperatury. Wciąż najbardziej uniwersalnym i niezawodnym akcesorium do suszenia ubrań jest klasyczna, rozkładana suszarka. W poszukiwaniu idealnego modelu zaglądamy do katalogu marki York – producenta produktów do sprzątania i organizacji domowej przestrzeni. Jaka suszarka na pranie okaże się najlepsza? Sprawdź nasze rady!

Solidna suszarka na pranie: dlaczego warto wybrać ją z głową?

Klasyczne suszarki na pranie dzielą się na kilka typów: zewnętrzne montowane bezpośrednio na wolnym powietrzu, naścienne umieszczane najczęściej nad wanną w łazience oraz rozkładane suszarki na pranie stojące. Niekwestionowanym liderem wśród dostępnych wariantów bez wątpienia jest suszarka na pranie rozsuwana lub rozkładana. Dlaczego? Do największych zalet tego typu sprzętu zaliczamy:

  • mobilność – lekką suszarkę możesz rozstawić w dowolnym miejscu, zarówno wewnątrz domu, jak i w ogrodzie czy na balkonie. Niektóre modele osadzone są na kółkach, co jeszcze bardziej ułatwia transport suszarki;
  • łatwość przechowywania – złożona suszarka jest płaska i zajmuje minimum miejsca. Bez trudu zmieścisz ją nawet w wąskiej wnęce albo ustawisz pod ścianą w garderobie;
  • wytrzymałość – nowoczesne modele są odporne na duże obciążenia. Na rozłożonych ramionach możesz powiesić ciężkie swetry i kurtki;
  • przemyślana konstrukcja – modele z rozkładanymi lub rozsuwanymi ramionami możesz dopasować do swoich potrzeb. Jeden szybki ruch wystarczy, aby zwiększyć dostępną powierzchnię;
  • uniwersalna – możesz rozłożyć na niej każdy typ odzieży, między innymi delikatne bluzki z jedwabiu, ciężkie płaszcze, koszule, bieliznę, pościel o dużych wymiarach.

Kupując solidną, regulowaną suszarkę, oszczędzisz sobie dodatkowej pracy. Staranne rozłożenie albo powieszenie na wieszakach odzieży pozwoli uniknąć powstania zagnieceń wymagających dokładnego i czasochłonnego prasowania.

Suszarki na pranie stojące różnią się od siebie wymiarami i konstrukcją. Wśród dostępnych wariantów znajdziesz zgrabne suszarki idealne dla singla lub pary mieszkającej w małym mieszkaniu oraz rozbudowane modele, które pomieszczą odzież kilkuosobowej rodziny. Na jakie modele warto zwrócić swoją uwagę? Oto kilka propozycji!

Suszarka na pranie Family Essential Stabilo – jakość w niskiej cenie

Szukasz uniwersalnej, niedrogiej suszarki o średniej wielkości? Twoje oczekiwania spełni suszarka na pranie z linii Family Essential Stabilo. Model waży zaledwie 2,4 kg, co znacząco ułatwia jego składanie i przenoszenie. Suszarka wyposażona została w dwa rozkładane ramiona. Do jej produkcji wykorzystano emaliowany metal o antykorozyjnych właściwościach. Maksymalne obciążenie suszarki wynosi 15 kg. Doskonały wybór do małego mieszkania.

Family Star – rozbudowana suszarka na pranie rozsuwana

Suszarka na pranie rozsuwana z linii Family Star została zaprojektowana z myślą o dużych rodzinach. Po jej rozłożeniu zyskujesz imponującą powierzchnię 20 metrów bieżących. Klasyczne, rozkładane skrzydła zastąpione zostały praktycznym mechanizmem teleskopowym pozwalającym płynnie rozsuwać ramiona. Koniec ze spadającymi skarpetkami: ważną częścią projektu jest specjalny wieszak na bieliznę. Mocne ramiona są odporne na duże obciążenia, nie pękają i nie odkształcają się pod wpływem częstego użytkowania.

Suszarka na pranie została osadzona na stabilnej, antypoślizgowej podstawie wzbogaconej o kółka transportowe. Konstrukcja wykonana jest z wysokogatunkowej stali odpornej na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne. Suszarka o zwiększonej odporności może być rozkładana na wolnym powietrzu, niezależnie od warunków. Dodatkowe elementy, czyli podstawa i wieszaki na skarpetki, wyprodukowane są z efektownego tworzywa sztucznego w turkusowym kolorze.

ASTRA – składana suszarka polecana rodzicom

Model ASTRA wyróżnia się dopracowaną w detalach konstrukcją. Wysoko uniesione, rozkładające się niezależnie od siebie skrzydła zapewniają maksymalną ilość miejsca do suszenia odzieży i bielizny. Wzmacniana konstrukcja jest stabilna na każdym podłożu. Na ramionach zamontowano uchwyty na skarpetki.

Suszarka polecana jest rodzicom małych dzieci, które uwielbiają wspinać się na meble znajdujące się w zasięgu ich wzroku. Stabilna suszarka stojąca została wyposażona w specjalną blokadę chroniącą przed niekontrolowanym, przypadkowym złożeniem. Możesz mieć pewność, że suszące się pranie nie stworzy zagrożenia dla aktywnego, ciekawskiego malucha.