Komody i stoliki kawowe Brinkk – nowości w ofercie Swarzędz Home

Sezonowa wyprzedaż w DUKA do -70% na wybrane produkty

Brinkk to meble inspirowane nowoczesną architekturą, zaskakujące monolitycznymi formami. Swarzędz Home na targach Warsaw Home 2018 zaprezentował po raz pierwszy wdrożone do produkcji meble projektu Natalii Wieteski, które w 2017 roku zdobyły nagrodę Red Dot Award: Design Concept.

Komody Brinkk od razu przykuwają naszą uwagę, bo zdają się igrać z grawitacją. Dynamiczne, rzeźbiarskie wycięcia sprawiają wrażenie, że mebel został wykrojony z litego bloku drewna i dają tej masywnej bryle poczucie lekkości. Asymetria to kolejna cecha, która wyraźnie odróżnia Brinkk od innych tego rodzaju mebli skrzyniowych – ten element zaskoczenia sprawia, że jest intrygująca i zapada w pamięć.

Tego rodzaju podejście znakomicie charakteryzuje projektowanie Natalii Wieteski, młodej projektantki wnętrz i mebli. Absolwentka łódzkiej ASP, studiowała też w Hiszpanii, a pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała w Wielkiej Brytanii. Obecnie prowadzi autorskie studio Envee. W projektowaniu stawia na „mocne uderzenie” – uwzględnienie w projekcie jednego silnego akcentu, który definiuje jego charakter.

Meble Brinkk mają bardzo minimalistyczną formę, co powoduje, że wymagają niezwykłej dbałości o detale, staranność wykonania i dobór materiałów. Ich wdrożenie do produkcji przez Swarzędz Home przy współpracy z projektantką było złożonym procesem. Zmodyfikowane zostały nieco proporcje oryginalnego projektu, stworzono też dwie wersje konstrukcji komody: z podstawą fornirowaną lub pokrytą spiekiem kwarcowym oraz podwieszaną do ściany. Mebel dostępny jest w 4 wybarwieniach typowych dla mebli Swarzędz Home: dąb chocolate, dąb amber, dab natur i dąb light.


Jako kolejny zostanie wdrożony stolik kawowy – jego prototypy mogli już podziwiać uczestnicy Warsaw Home, ale na jego wprowadzenie do sprzedaży poczekamy jeszcze kilka tygodni.