Komody i stoliki kawowe Brinkk – nowości w ofercie Swarzędz Home

Brinkk to meble inspirowane nowoczesną architekturą, zaskakujące monolitycznymi formami. Swarzędz Home na targach Warsaw Home 2018 zaprezentował po raz pierwszy wdrożone do produkcji meble projektu Natalii Wieteski, które w 2017 roku zdobyły nagrodę Red Dot Award: Design Concept.

Komody Brinkk od razu przykuwają naszą uwagę, bo zdają się igrać z grawitacją. Dynamiczne, rzeźbiarskie wycięcia sprawiają wrażenie, że mebel został wykrojony z litego bloku drewna i dają tej masywnej bryle poczucie lekkości. Asymetria to kolejna cecha, która wyraźnie odróżnia Brinkk od innych tego rodzaju mebli skrzyniowych – ten element zaskoczenia sprawia, że jest intrygująca i zapada w pamięć.

Tego rodzaju podejście znakomicie charakteryzuje projektowanie Natalii Wieteski, młodej projektantki wnętrz i mebli. Absolwentka łódzkiej ASP, studiowała też w Hiszpanii, a pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała w Wielkiej Brytanii. Obecnie prowadzi autorskie studio Envee. W projektowaniu stawia na „mocne uderzenie” – uwzględnienie w projekcie jednego silnego akcentu, który definiuje jego charakter.

Meble Brinkk mają bardzo minimalistyczną formę, co powoduje, że wymagają niezwykłej dbałości o detale, staranność wykonania i dobór materiałów. Ich wdrożenie do produkcji przez Swarzędz Home przy współpracy z projektantką było złożonym procesem. Zmodyfikowane zostały nieco proporcje oryginalnego projektu, stworzono też dwie wersje konstrukcji komody: z podstawą fornirowaną lub pokrytą spiekiem kwarcowym oraz podwieszaną do ściany. Mebel dostępny jest w 4 wybarwieniach typowych dla mebli Swarzędz Home: dąb chocolate, dąb amber, dab natur i dąb light.


Jako kolejny zostanie wdrożony stolik kawowy – jego prototypy mogli już podziwiać uczestnicy Warsaw Home, ale na jego wprowadzenie do sprzedaży poczekamy jeszcze kilka tygodni.