Magiczne nowości od Antonio Lupi

Szafki, które przywracają wartość proporcji. Umywalki jako formy, które wznoszą na wyższy poziom estetykę rytuału. Łazienkowe akcesoria z ich wykończeniową perfekcją i lustra będące kolażem wizji artysty z naszym własnym wizerunkiem. To wszystko to nowe propozycje marki Antonio Lupi.

 

Szafki Bemade

Szafki są rozwinięciem i spójną ewolucją Bespoke, jednego z bestsellerów Antonio Lupi, a zaprojektował je Carlo Colombo. Mocno zaznaczone aluminiowe profile obejmują fronty niczym ramy obrazów. System Bemade daje szerokie możliwości personalizacji. Profile są dostępne w kilkunastu kolorach, a na frontach pojawić się może różnego rodzaju szkło, fornir lub lakier. Natomiast blat wykonany może zostać z trawionego szkła, kompozytu zintegrowanego z umywalką, czy też marmuru. Obok pełnych frontów szafki mają otwarte półki lub witryny. Zwracają też uwagę detale, jak oświetlenie LED, które towarzyszy otwieraniu szuflad.

Umywalka Fonte

 Szlachetny materiał, rzemieślniczy wysiłek i posągowa forma. Fonte to okrągła umywalka wykonana z dwudziestu czterech, marmurowych segmentów połączonych ze sobą czarną żywicą, co całości nadaje architektoniczny rys. – Umywalka występuje wersji nablatowej, przywodzącej na myśl kamienne zlewozmywaki tradycyjnie związane z terenami wiejskimi i górskimi Włoch. Ale też w wersji wolnostojącej, gdzie uwypukla się jej wspomniana posągowość. W tych projektach widoczny jest dialog pomiędzy przeszłością i teraźniejszością, naturą i kulturą oraz powtarzalnością procesu tworzenia i wyjątkowością naturalnego materiału – komentują architektki Karina Snuszka i Dorota Kuć z pracowni MoodWorks.

Umywalki Astro i Aura

Wolnostojące umywalki o silnej osobowości i rzeźbiarskiej prezencji. Definiujące przestrzeń i koncentrujące wokół siebie całą uwagę, a to dzięki transparentnemu materiałowi Cristalmood, z którego są wykonane. Ich kształt wydaje się zmieniać i wciąż formować nawiązując do właściwości wody lub kostki lodu, która topi się i zmienia kształt pod wpływem ciepła. A jednak ich forma – dodatkowo przezroczysta i podświetlona – jest stabilna, dając równocześnie alchemiczny efekt zmienności. Magiczny i piękny.

Akcesoria Bivio

Antonio Lupi to także eleganckie akcesoria łazienkowe. Najnowsza kolekcja Bivio to trzy modele wolnostojących wieszaków, które ustawimy obok toalety, umywalki i wanny.

Swoją stabilność zawdzięczają sześciennej podstawie z kilku rodzajów marmuru do wyboru. Z kolei metalowa część może być mosiężna lub lakierowana w szerokim wyborze kolorów. Widoczna jest tu dbałość o każdy detal, tak charakterystyczna cecha stylu Antonio Lupi, towarzysząca nawet pozornie prostym projektom.

Lustra Collage

To niezwykle oryginalne połączenie lustra z obrazem. Kolekcja obejmuje czterdzieści cztery kolaże stworzone poprzez nakładanie się na siebie kolejnych warstw. Szklanych płyt z nadrukiem, tworzących trójwymiarowe obrazy, a ostatnia lustrzana warstwa pozwala na nawiązanie relacji. Przeglądając się stajemy się ich częścią. Sztuka, design i dialog pomiędzy nimi, w którym aktywnie uczestniczymy.

Każdy tworzony dla marki Antonio Lupi przedmiot to kompletna i wymowna forma, która nie zamyka drogi do osobistej wolności i wizji projektanta. Dlatego wywołują one tyle emocji i wyznaczają nowe kierunki i trendy w łazience – komentują architektki Karina Snuszka i Dorota Kuć z pracowni MoodWorks. Nowości od Antonio Lupi znowu zacierają granice pomiędzy sztuką a życiem z jego codziennymi rytuałami. Markę znajdziemy w warszawskim showroomie MOOD.

Więcej na: www.mood-design.pl